Nowy premier Wielkiej Brytanii zostanie ogłoszony 23 lipca

  • 24.06.2019, 14:26
  • Brexit Standard
Nowy premier Wielkiej Brytanii zostanie ogłoszony 23 lipca Boris Johnson i Jeremy Hunt Fot. Creative Commons
Głosowanie pocztowe wśród 160 000 członków torysów będzie trwać do końca poniedziałku 22 lipca. Liczenie głosów ma nastąpić w nocy i nazwisko nowego premiera zostanie przedstawione dzień później. Sprawę ujawnił dzisiaj „The Sun”.

Karty do głosowania na nowego premiera zostaną wysłane do wszystkich członków Partii Konserwatywnej w dniach 6 – 8 lipca.

Zwycięzca plebiscytu – Boris Johnson lub Jeremy Hunt – najpierw spotka się z królową 23 lipca i oficjalnie pojawi się na 10 Downing Street następnego dnia, w środę 24 lipca.

Szczegóły przekazania władzy nie zostały jeszcze sfinalizowane z obecną premier Theresą May, która wciąż prowadzi formalne rozmowy z kandydatami, aby uzgodnić ostateczne terminy.

Źródła w 10 Downing Street, na które powołuje się „The Sun” twierdzą, że May powinna zaoferować, że pozostanie u władzy przez 24 godziny po ogłoszeniu zwycięzcy głosowania w celu przeprowadzenia ostatecznej rozmowy z nowym premierem i przekazania mu władzy.

– Będziemy mieć nowego lidera (Partii Konserwatywnej) we wtorek 23 lipca, a nowego premiera w środę popołudniu, o ile Theresa się na to zgodzi, ale nikt nie podejrzewa, że będzie miała coś przeciwko temu – mówi w rozmowie z „The Sun” informator ze ścisłego kierownictwa torysów.

Oczekuje się, że prezes torysów Brandon Lewis oficjalnie ogłosi harmonogram zakończenia konkursu jeszcze dzisiaj.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe