W Londynie będzie dzień bez samochodu

  • 20.06.2019, 14:14
  • Dzień bez samochodu w Londynie
W Londynie będzie dzień bez samochodu Gminy w całym Londynie będą organizować imprezy promujące spacery, jazdę na rowerze i transport publiczny Fot. Shutterstock
Burmistrz Londynu Sadiq Khan zapowiedział dzisiaj zorganizowanie w Londynie dnia bez samochodu. Obchodom będą towarzyszyły liczne imprezy.

Dzień bez samochodu odbędzie się 22 września w 18 gminach stolicy Wielkiej Brytanii. Wiele dróg zostanie zamkniętych, a zamiast samochodów pojawią się na nich koncerty, kiermasze i festiwale.

W sumie zostanie tymczasowo zamkniętych 20 km dróg w centrum Londynu, głównie w okolicach London Bridge, Tower Bridge i dużej części City of London.

Jak pisze „The Guardian”, impreza zorganizowana będzie w związku z kryzysem zanieczyszczenia powietrza w stolicy, co każdego roku zabija tysiące ludzi, a aż dwa miliony, mieszkające w obszarach najbardziej zagrożonych – w tym 400 tys. dzieci – naraża na codzienne wdychanie zanieczyszczeń.

Gminy w całym mieście będą organizować imprezy promujące spacery, jazdę na rowerze i transport publiczny, a także utworzą dziesiątki „ulic zabaw”.

Aż tak duże odcinki dróg w centrum miasta będą zamknięte po raz pierwszy w historii. Khan powiedział, że dzień będzie dla ludzi okazją do pozostawienia samochodów i zwiedzania ulic pieszo lub rowerem.

– Zachęcam jak najwięcej londyńczyków, aby przyłączyli się do zabawy i zobaczyli miasto z innej perspektywy – powiedział burmistrz.

Dzień bez samochodu w Londynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe