Michel Platini aresztowany

  • 18.06.2019, 09:27
  • Brexit Standard
Michel Platini aresztowany Michel Platini Fot: Creative Commons
Były prezydent UEFA został aresztowany w związku z przyznaniem organizacji Mistrzostw Świata Katarowi w 2022 r. – donosi serwis Independent.co.uk.

Platini został zatrzymany przez policję we wtorek rano w Nanterre, na zachodnich przedmieściach Paryża. Jego aresztowanie ma związek z korupcją dotyczącą przyznania prawa do organizacji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katarowi. Został przewieziony do Biura Antykorupcyjnego Policji Sądowej (OCLCIFF), gdzie ma zostać przesłuchany.

Do przyznania Katarowi organizacji mistrzostw świata 2022 doszło w roku 2010. Od razu pojawiło się mnóstwo spekulacji co do przekupienia głosujących. Na początku lata w Katarze panują ogromne upały, które utrudniłyby zmagania drużyn. Wyjątkowo mistrzostwa odbędą się późną jesienią, jednak nie spowodowało to oddalenia podejrzeń.

Prokuratura bada możliwe nieprawidłowości przy wyborze Kataru i w związku z tym zatrzymano Platiniego, który – według angielskich mediów – miał brać udział w „układaniu” głosowania.

63-latek był prezesem UEFA od stycznia 2007 r., kiedy to zastąpił nieżyjącego już Lennarta Johanssona. Przestał nim być w 2015 r., po tym, jak zawieszono go na sześć lat za przyjęcie pieniędzy od Seppa Blattera.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe