Kolejna wpadka Donalda Trumpa. Panie prezydencie, nie ma takiego Miasta Londyn…

  • 16.06.2019, 14:51
  • Brexit Standard
Kolejna wpadka Donalda Trumpa. Panie prezydencie, nie ma takiego Miasta… Donald Trump pomylił City of London z całym Londynem
Londyńczycy znowu szydzą z Donalda Trumpa, po tym jak pomylił się on w swoim kolejnym ataku na burmistrza Londynu Sadiqa Khana.

Prezydent USA nazwał burmistrza Londynu „narodową hańbą, która niszczy Miasto Londyn”. Skrytykował go w ten sposób za falę śmiertelnych ataków, które miały miejsce w Londynie w piątek i sobotę.

Mieszkańcy Londynu szybko jednak zauważyli, że Trump użył sformułowania „Miasto” (City), przez co odniósł się nie do stolicy Wielkiej Brytanii, a jedynie do jednej z jej dzielnic – City of London, zwanej inaczej Square Mile.

Burmistrzem londyńskiego City jest zaś Peter Estlin, a nie Sadiq Khan, który jest burmistrzem całego Londynu.

Po tweecie Trumpa fraza City of London stała się jedną z najpopularniejszych na Twitterze, ponieważ ludzie masowo zaczęli wyjaśniać prezydentowi USA na czym polega różnica pomiędzy Londynem a City of London.

To już kolejna w ostatnich dniach wpadka Donalda Trumpa związana z Wielką Brytanią. W zeszłym tygodniu odniósł się on na Tweeterze do księcia Karola jako do księcia wielorybów (Prince of Whales), zamiast księcia Walii (Prince of Wales).

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe