Kandydaci na premiera Wielkiej Brytanii zażywali narkotyki

  • 08.06.2019, 16:04
  • Brexit Standard
Kandydaci na premiera Wielkiej Brytanii zażywali narkotyki Michael Gove jest jednym z 11 posłów torysów, którzy biorą udział w wyścigu do fotela premiera Fot. Wikipedia
Michael Gove, minister środowiska, a zarazem kandydat na premiera Wielkiej Brytanii przyznał, że „głęboko żałuje” zażywania kokainy ponad 20 lat temu.

Gove powiedział w rozmowie z „Daily Mail”, że brał narkotyk podczas kilku „imprez towarzyskich”, kiedy jeszcze pracował jako dziennikarz.

Minister powiedział też, że wierzy, iż jego dawny błąd nie stanie mu na przeszkodzie w jego dążeniu do zostania premierem.

– To był błąd. Z pewnością, kiedy pracowałem jako dziennikarz, nie wyobrażałem sobie, że pójdę do polityki lub służby publicznej. (…) Wiedziałem o szkodach, jakie narkotyki mogą wyrządzić, dlatego głęboko żałuję tamtej decyzji – dodał Gove.

Gove, który pełnił funkcję ministra sprawiedliwości w latach 2015-16, jest jednym z 11 posłów torysów, którzy biorą udział w wyścigu do fotela premiera. Nie jest jednak jedynym, który przyznaje się do zażywania narkotyków.

Wcześniej minister rozwoju międzynarodowego Rory Stewart przyznał, że 15 lat temu na weselu w Iranie palił opium. Z kolei minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt – kolejny kandydat na premiera – powiedział w rozmowie z dziennikiem „The Times”, że podczas podróży z plecakiem przez Indie zdarzyło mu się wypić wywar z marihuany.

Także faworyt do objęcia teki premiera Boris Johnson nie stronił od narkotyków. Przyznał się do tego już w 2008 r. w wywiadzie dla magazynu „Marie Claire”. – To było, gdy miałem 19 lat – stwierdził wówczas Johnson, choć zaznaczył przy tym: – Podano mi kokainę, ale właściwie, to jej nawet nie zażyłem, bo po wciągnięciu jej zaraz kichnąłem.

Członkowie Partii Konserwatywnej mają niebawem głosować nad wyborem nowego lidera ugrupowania po odejściu z tego stanowiska Theresy May. Ten, kogo wybiorą, zostanie także premierem Wielkiej Brytanii.

Czytaj też:

Kto będzie nowym premierem Wielkiej Brytanii?

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe