Donald Trump składa wizytę w Wielkiej Brytanii. W Londynie masowe protesty [video]

  • 04.06.2019, 16:42
  • Brexit Standard
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tysiące ludzi protestowało we wtorek w Londynie przeciwko wizycie Donalda Trumpa.

Podczas wizyty amerykańskiego prezydenta w Wielkiej Brytanii podjęto szczególne środki bezpieczeństwa. Scotland Yard zamknął ulice otaczające Pałac Buckingham i Downing Street, a około 10 tysięcy policjantów zostało rozmieszczonych w całej stolicy. Służby bezpieczeństwa rozstawiły ogromne ilości metalowych barier, zapobiegając tym gromadzeniu się tłumu turystów przed pałacem królowej i siedzibą brytyjskiego premiera. Operacja kosztuje 25 milionów funtów.

Blokowanie ulic nie przeszkodziło jednak w protestach. Największy z nich rozpoczął się na Trafalgar Square, skąd jego uczestnicy przeszli w pobliże 10 Downing Street, gdzie Donald Trump spotkał się z Theresą May. Mimo blokady ulicy wielu demonstrantom udało się dotrzeć w pobliże spotkania.

Organizator protestu – Grupa „Stop Trump” apeluje: „Trump wraca z wizytą państwową i musimy ponownie wyruszyć w różnorodny Karnawał Oporu, który pokaże, że odrzucamy politykę Trumpa – politykę bigoterii, nienawiści i chciwości”.

Według niedawnego sondażu przeprowadzonego przez YouGov i Queen Mary University of London, ponad połowa londyńczyków (54 procent) stwierdziła, że sprzeciwia się wizycie Trumpa w UK, a jedynie nieco ponad 24 procent jest przeciwnego zdania.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe