Donald Trump chwali największych brexitersów [video]

  • 01.06.2019, 14:28
  • Donald Trump przylatuje na Wyspy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Donald Trump powiedział, że może spotkać się z przywódcą Partii Brexit Nigelem Faragem i kandydatem na premiera Borisem Johnsonem podczas przyszłotygodniowej wizyty w Wielkiej Brytanii – poinformowała BBC.

Prezydent USA określił ich jako „przyjaciół” i „dobrych chłopaków”. Jego zdaniem Boris Johnson będzie świetnym liderem na stanowisku szefa Partii Konserwatywnej i premiera Wielkiej Brytanii.

Amerykański prezydent pochwalił „wielkie zwycięstwo” Farage'a w wyborach europejskich, w którym partia Brexit otrzymała 32 proc. głosów w Wielkiej Brytanii. Opisał zarówno Farage’a, jak i Johnsona, który jest jednym z pretendentów do zastąpienia Theresy May na stanowisku premiera, jako ludzi o „dużej mocy”, dodając: – Myślę, że wykonali dobrą robotę.

– Cóż, lubię ich. Są moimi przyjaciółmi, ale nie myślałem o ich wspieraniu. Może to nie moja sprawa, by ich wspierać, ale mam dużo szacunku dla obu tych mężczyzn – odpowiedział Trump na pytanie, czy wspiera obu tych polityków.

Trump będzie przebywał w Wielkiej Brytanii w dniach 3–5 czerwca. Jego trzydniowa wizyta obejmie między innymi kolację i śniadanie w Pałacu Buckingham wraz z premier Theresą May.

Lider pracy Jeremy Corbyn powiedział, że nie będzie uczestniczył w państwowym bankiecie na cześć Trumpa, oskarżając prezydenta o stosowanie „rasistowskiej i mizoginicznej retoryki”. Oprócz niego zaproszenie na przyjęcie odrzucił także przywódca Liberalnych Demokratów Sir Vince Cable.

Z kolei przewodniczący Izby Gmin John Bercow powiedział, że będzie „zdecydowanie przeciwny”, aby Trump mógł przemawiać w brytyjskim parlamencie.

Wizyta prezydenta w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku skłoniła dziesiątki tysięcy ludzi do protestu w centrum Londynu. Kliknij, Czy tak bedzie i tym razem?

Donald Trump przylatuje na Wyspy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe