McDonald’s chronił Partię Brexit

  • 19.05.2019, 14:03 (aktualizacja 29.05.2019, 15:48)
  • Brexit Standard
McDonald’s chronił Partię Brexit Nigel Farage, szef Partii Brexit odbywa kampanie przedwyborcze w całej Wielkiej Brytanii Fot. thebrexitparty.org
Oddział sieci McDonald’s w Edynburgu wstrzymał sprzedaż niektórych napojów, gdy w pobliżu odbywała się kampania Partii Brexit. Chciał w ten sposób nie dopuścić, aby rzucano koktajlami w jej uczestników, w tym przede wszystkim w jej szefa Nigela Farage'a.

Zdaniem Sky News z prośbą do restauracji fast food w Edynburgu, aby nie sprzedawała lodów ani koktajli mlecznych podczas kampanii prowadzonej przez Nigela Farage'a wystąpiła policja. Chciała w ten sposób zapobiec powtórce ostatnich ataków za pomocą mlecznych napojów na skrajnie prawicowych polityków.

Oddział McDonald’s przy Chesser Avenue musiał również zwiększyć bezpieczeństwo przy swoich drzwiach w piątek między godz. 18:00 a 22:00. Na kampanię do centrum konferencyjnego Edinburgh Corn Exchange przybyło wówczas setki sympatyków Farage'a.

W oknach restauracji wywieszono zaś kartkę z napisem: „Nie będziemy dziś sprzedawać koktajli mlecznych ani lodów. Prosi o to policja, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia”.

Środki ostrożności w Edynburgu pojawiły się po tym jak skrajnie prawicowe postacie, w tym Tommy Robinson i Carl Benjamin, zostali obrzucani jedzeniem i napojami podczas swoich kampanii. Ten pierwszy, były przywódca Angielskiej Ligi Obrony (English Defence League), którego prawdziwe nazwisko to Stephen Yaxley-Lennon, dwa razy w ciągu dwóch dni został uderzony koktajlami mlecznymi w północnej Anglii.

Policja nie skomentowała całej akcji, ale jeden z jej anonimowych przedstawicieli określił ją jako „śmieszną”.

Z kolei rzecznik McDonald's powiedział: „Na prośbę policji tymczasowo usunęliśmy nasze produkty McFlurry i milkshake ze sprzedaży w naszej restauracji przy Chesser Avenue wczoraj wieczorem”.

Całą sytuację wykorzystał zaś Burger King, który odnosząc się do akcji w McDonaldzie poinformował, że w jego restauracjach koktajle mleczne są sprzedawane przez cały weekend.

„Drodzy mieszkańcy ze Szkocji. Sprzedajemy koktajle mleczne przez cały weekend. Bawcie się dobrze” – napisał Burger King na Twitterze.

Brexit Standard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe