Załamały się rozmowy ws. Brexitu

  • 17.05.2019, 11:44
  • Negocjacje w sprawie Brexitu załamały się
Załamały się rozmowy ws. Brexitu Premier Theresa May i Jeremy Corbyn, przewodniczący Partii Pracy Fot. Shutterstock
Negocjacje między rządzącą Partią Konserwatywną a opozycyjną Partią Pracy odnośnie wspólnego stanowiska ws. Brexitu zakończyły się niepowodzeniem.

Szef laburzystów Jeremy Corbyn w liście do premier Theresy May napisał, że rozmowy „poszły tak daleko, jak się dało”, a planowana zmiana lidera Partii Konserwatywnej oznacza, iż rząd stał się „jeszcze bardziej niestabilny, a jego autorytet uległ degradacji”, co osłabia wiarę w „zdolność rządu do wypełnienia jakiegokolwiek kompromisowego porozumienia”.

Rzecznik brytyjskiej premier potwierdził, że rozmowy z opozycją się załamały i oświadczył, że rząd teraz rozważa następne kroki przeforsowania swojej umowy ws. Brexitu, w tym próbę przekonania tych posłów konserwatywnych, którzy dotychczas głosowali przeciwko niej.

Przytaczana przez BBC Theresa May powiedziała z kolei, że największą barierę w rozmowach stanowił brak „wspólnego stanowiska” z Partią Pracy w sprawie kolejnego brexitowego referendum.

Premier obiecała też ustalić harmonogram opuszczenia przez siebie Downing Street po głosowaniu nad Brexitem w Izbie Gmin w tygodniu rozpoczynającym się 3 czerwca.

Wśród następców Theresy May na stanowisku zarówno szefa Partii Konserwatywnej jak i rządu wymieniany jest między innymi Boris Johnson, były minister spraw zagranicznych i były burmistrz Londynu, zagorzały zwolennik Brexitu bez względu na jego warunki – nawet Brexitu bez porozumienia.

Negocjacje w sprawie Brexitu załamały się

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe