Partia Brexit wciąż na czele

  • 14.05.2019, 14:18 (aktualizacja 25.05.2019, 15:08)
  • Brexit Standard
Partia Brexit wciąż na czele W wyścigu do Europarlamentu prowadzi Partia Brexit Nigela Farage'a Fot. Shutterstock
Partię Konserwatywną popiera jedynie 10 proc. Brytyjczyków. W wyścigu do Europarlamentu prowadzi Partia Brexit Nigela Farage'a, która wciąż zdobywa nowych zwolenników.

Według najnowszego sondażu YouGov, któego wyniki opublikował dziennik "The Times", na Partię Brexit chce głosować aż 34 proc. wyborców. To więcej niż na obydwie główne brytyjskie partie. Laburzystów popiera bowiem 16 proc., a Partię Konserwatywną jedynie 10 proc.

Według sondażu na Liberalnych Demokratów chce głosować 15 proc. wyborcó, a na Partię Zielonych 11 proc.

"The Times" pisze, że wybiki sondażu są kolejnym potwierdzeniem trendu odejścia wyborców od dwóch głównych partii i skierowania się w stronę mniejszych ugrupowań, które albo popierają wyjście z Unii Europejskiej bez umowy, albo domagają się powtórzenia referendum ws. Brexitu z nadzieją na pozostanie Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

W sondażu YouGov spytano także o to, jak głosowaliby ankietowani w ewentualnych wyborach parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Największym poparciem cieszą się wciąż dwie główne partie - Partia Konserwatywna i Partia Pracy - które wskazało po 24 proc. osób, przed Partią Brexitu (18 proc.) i Liberalnymi Demokratami (16 proc.). Dla tych ostatnich jest to najlepszy wynik od 2010 roku, kiedy ugrupowanie to weszło do koalicji rządzącej wraz z torysami.

Partia Zielonych znalazła się na piątym miejscu z 7 proc. poparcia.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Wielkiej Brytanii 23 maja.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe