Polka wraca do domu przez Brexit [video]

  • 10.05.2019, 08:29
  • Brexit Standard
Polka wraca do domu przez Brexit [video] Magdalena Howlett jest matką dwóch córek, które urodziły się w Wielkiej Brytanii. Postanowiła wrócić do Polski.
Po 10 latach pobytu w Wielkiej Brytanii Magdalena Howlett postanowiła wrócić do Polski. Zmusiła ją do tego sytuacja po brexitowym referendum.

Magdalena Howlett jest matką dwóch córek, które urodziły się w Wielkiej Brytanii. Sprzedała swój dom w Nottingham i wróciła do Polski. Jak mówi, zmusiła ją do tego troska o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Po brexitowym referendum w 2016 r. zaczęła pojawiać się wobec niej przemoc.

Jak twierdzi, przemoc rozpoczęła się zaraz po referendum. Już dwa dni po nim ktoś zaczął ją wyzywać na ulicy. Nie zgłaszała tego na policję, bo obawiała się, że może to tylko się nasilić i pogorszyć sytuację.

– Teraz w ogóle nie rozmawiam po polsku, kiedy wychodzę z domu, bo się boję. Po prostu się boję – mówi Polka w reportażu nagranym przez BBC.

Badanie przeprowadzone przez organizację charytatywną Nottingham Citizens w 2018 r. wykazało, że około jedna trzecia spośród 4000 respondentów doświadczyła przestępstw z nienawiści (ang. hate crime) w tym mieście. Brexit zidentyfikowano jako jeden z głównych napędzających to czynników.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

abc
abc 10.05.2019, 23:58
Gdy Polak jest szykanowany to tania sensacja bo przeciez to najwyzej 5% osob doswiadczylo... nie ma o czym mowic. Ale jakby ona byla Zydowka, czy tez byla innego koloru skory to by wszystkie media trabily na pierwszych stronach o tym.
cba
cba 11.05.2019, 07:19
To by im papieru na gazety nie starczyło. jak samych ataków z użyciem noża w ciągu roku mają 15 tyś.
Milosz
Milosz 10.05.2019, 23:20
Srata tata sensacje robią bo nie maja o czym pisać ! Bzdury bzdury bzdury ! Na milion Polaków w uk może 5 % było szykanowanych po referendum i piszecie o tych 5 % a nie piszecie o 95% którzy nigdy tego nie doznali Niech się te piśmienka zajmą sytuacja Ukraińców w Polsce i stosunek naszych rodaków do wszystkich przyjezdnych spoza polski !
Mjolnir
Mjolnir 10.05.2019, 19:38
Robienie gowno burzy nic więcej przemieszczam się po ulicach używam Polskiego języka nigdy nie spotkałem się z jakakolwiek sytuacja związana z Brexitem którego nomen omen może wcale nie być kompletnie niepoważny reportaż

Pozostałe