Lider Partii Pracy: W Polsce rośnie antysemityzm!

  • 09.05.2019, 13:33 (aktualizacja 17.05.2019, 15:11)
  • Partia Pracy rozpoczęła kampanię przed europejskimi wyborami
Lider Partii Pracy: W Polsce rośnie antysemityzm! W Europie, w krajach takich jak Polska, rosną nastroje antysemickie - twierdzi Jeremy Corbyn, lider Partii Pracy Fot. Shutterstock
Brytyjska Partia Pracy właśnie rozpoczęła kampanię przed wyborami do Europarlamentu. Jej lider Jeremy Corbyn przedstawił główne cele ugrupowania.

Zdaniem Corbyna, którego przytacza dziennik „The Guardian”, w Europie, w krajach takich jak Polska, rosną nastroje antysemickie. Lider laburzystów pochwalił zarazem tych, zwłaszcza młodych, którzy się temu przeciwstawiają.

Wypowiedź szefa Partii Pracy padła w kontekście jego uwag odnośnie konieczności nadaniu władzom większych uprawnień do walki z wszelkimi przejawami rasizmu.

Czy potrzebujemy więcej uprawnień, aby rzucić wyzwanie zachowaniom rasistowskim? Musimy się temu przyjrzeć „i myślę, że prawdopodobnie tak zrobimy” – twierdzi Corbyn.

Polityk twierdzi, że wzrost tzw. przestępstw z nienawiści jest bardzo niepokojący. Jego zdaniem nastąpił również wzrost liczby przestępstw z użyciem przemocy, w tym przede wszystkim za pomocą noży.

– Mamy problem ze zbyt małą liczbą policjantów – twierdzi Corbyn – Poprzedni rząd Partii Pracy zwiększył ich liczbę, ale potem wiele miejsc pracy w policji zostało zlikwidowanych.

Zdaniem lidera laburzystów partia będzie także dążyć do przywrócenia sprawiedliwości społecznej.

– Przemoc wobec ludzi takich jak muzułmańskie kobiety jest szczególnie niedopuszczalna – zaznacza Corbyn, dodając, że jest zdecydowany połączyć ludzi, aby wspólnie się temu przeciwstawiać.

Lider laburzystów odniósł się także do Brexitu. Jego partia będzie się domagać kolejnego referendum w jego sprawie, jeśli nie będzie mogła wprowadzić zmian w umowie brexitowej, zawartej przez konserwatywny rząd. Zdaniem Corbyna przyszłe stosunki z UE powinny bowiem promować wolny handel i chronić prawa obywateli.

Jego zdaniem pomysły wysuwane przez zwolenników Brexitu, takich jak Nigel Farage, który postuluje zawarcie specjalnych umów handlowych z USA, zamiast z Unią Europejską, poprowadzą jedynie do tego, że amerykańskie firmy przejmą publiczną służbę zdrowia (NHS), a na to Partia Pracy nigdy nie pozwoli.

Szef laburzystów ponownie nie wypowiedział się jednak jasno odnośnie swojego stanowiska ws. Brexitu. Jego zdaniem trzon dyskusji wokół niego powinien nie dotyczyć tego, czy Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską, czy w niej pozostać, ale przyczyn, które w ogóle doprowadziły do referendum w 2016 r. A były nimi cięcia wydatków publicznych, które Partia Pracy zamierza przywrócić.

Myślę, że pierwsze pytanie brzmi: jakiego społeczeństwa chcemy – powiedział, podkreślając, że obecnie istnieje prawdziwy podział między „wieloma” (wykluczonymi) a „nielicznymi” (uprzywilejowanymi).

Partia Pracy rozpoczęła kampanię przed europejskimi wyborami

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe