Partia Brexit rośnie w siłę. Jest bardzo bogata i może wygrać Eurowybory! [video]

  • 07.05.2019, 14:38 (aktualizacja 20.05.2019, 16:36)
  • Partia Brexit prowadzi w wyścigu do Europarlamentu
Partia Brexit rośnie w siłę. Jest bardzo bogata i może wygrać Eurowybory! [video] Nigel Farage, lider Partii Brexit słynie z picia piwa podczas spotkań z wyborcami Fot. Shutterstock
Partia Brexit Nigela Farage ma już 85 000 członków. To dwie trzecie tego, co posiada Partia Konserwatywna.

Tym samym fundusze partii pochodzące z samych tylko składek wzrosły do ponad 2 milionów funtów. Każdy z członków płaci bowiem 25 funtów rocznie.

Partia, która powstała dopiero na początku tego roku będzie startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które w Wielkiej Brytanii odbędą się 23 maja, chyba, że wcześniej Izba Gmin zaakceptuje rządowe porozumienie o wystąpieniu z Unii Europejskiej.

W najnowszym sondażu YouGov Partia Brexit w wyścigu do Europarlamentu plasuje na pierwszym miejscu z 30-procentowym poparciem. O 9 punktów procentowych mniej ma druga Partia Pracy, a Partia Konserwatywna jest trzecia z jedynie 13-procentowym poparciem.

Na proeuropejskich Liberalnych Demokratów chce głosować 10 proc. wyborców, a na Zielonych i Change UK po 9 proc. Na samym końcu znajduje się antyeuropejska UKiP (Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa) z zaledwie 4-proc. poparciem.

Partia Brexit szybko się bogaci, ale jednocześnie jej lider Nigel Farage jest mocno krytykowany za nieujawnianie wszystkich jej źródeł przychodów. Wśród nich znajduje się między innymi tajemniczy darczyńca, którzy przekazał na rzecz ugrupowania aż 100 tys. funtów.

Farage, odpowiadając na krytykę stwierdził tylko, że wszystkie źródła finansowania partii zostaną oficjalnie ujawnione pod koniec lipca.

Zapytany przez telewizje SkyNews, kto finansuje Partię Brexit, Farage powiedział też: – Niesamowite, wczoraj mieliśmy 85 000 zarejestrowanych członków. Wszyscy wpłacili 25 funtów na naszej stronie internetowej. To daje w sumie ponad 2 miliony. Myślę, że, jakakolwiek inna strona w Wielkiej Brytanii nigdy nie uzbiera tyle pieniędzy.

Farage ostrzegł również, że zacieranie się granicy ws. poglądów na temat Brexitu między torysami i laburzystami sygnalizuje „ostateczną zdradę” 17,4 mln wyborców. Tyle bowiem opowiedziało się w referendum za Brexitem.

Polityk wezwał też Jeremy'ego Corbyna, szefa Partii Pracy do telewizyjnej debaty przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, aby mógł on wyjaśnić „dezorientowanie” wyborców na temat Brexitu.

Partia Brexit prowadzi w wyścigu do Europarlamentu

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe