Ciężarówki bez kierowców rozpoczęły pracę

  • 06.05.2019, 10:05 (aktualizacja 20.05.2019, 16:36)
  • Autonomiczne pojazdy
Ciężarówki bez kierowców rozpoczęły pracę Autonomiczne ciężarówki testowane są przy ulepszeniu autostrady A14 Fot. Highways England
Autonomiczne ciężarówki mają przyspieszyć prace drogowe. Właśnie rozpoczęto ich testowanie. Pracują przy największej modernizacji dróg w Wielkiej Brytanii.

Wywrotki, których zadaniem jest przewożenie ogromnych ilości wykopanej ziemi mogą pracować na okrągło przez całą dobę, co ma skrócić czas robót, a będąc autonomicznymi, zmniejszają liczbę potrzebnych przy tych pracach ludzi.

Pojazdy są testowane przy ulepszeniu autostrady A14 między Cambridge i Huntingdon. Służą do transportu ziemi niezbędnej do wypełnienia dużych obszarów na placach budowy.

Ciężarówki są zaprogramowane, aby podążały wcześniej ustaloną trasą i mają możliwość wykrywania i omijania przeszkód i innych pojazdów podczas jazdy.

Testy przeprowadza Highways England, rządowa agencja zarządzająca brytyjskimi autostradami we współpracy z firmą CA Blackwell.

– Coraz częściej poszukujemy wynalazków technologicznych, które pomogą nam bezpiecznie wprowadzać ulepszenia na autostradach i głównych drogach w Anglii – mówi Julian Lamb z Highways England, zastępca dyrektora projektu modernizacji A14.

– Budowa dróg zmieniła się diametralnie na przestrzeni ostatnich lat, a testowanie przy nich autonomicznych samochodów ciężarowych takich jak te, zapowiada przyśpieszenie prac. W dodatku odciąża naszych pracowników – dodaje Lamb.

Autonomiczne pojazdy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ankey
Ankey 07.05.2019, 16:48
Właśnie ta budowa ma zamienić ją w autostradę
Zzx
Zzx 07.05.2019, 14:09
Czas pokaze jak to bedzie z tymi robocikami tylko pytanie za co ludzie beda zyc. Jak nie beda mieli kasy na zakup czego kolwiek
Maciej
Maciej 07.05.2019, 10:32
To nie jest autostrada tylko droga szybkiego ruchu

Pozostałe