Sukces Partii Zielonych. Wyborcy mówią „Nie Brexitowi!”

  • 03.05.2019, 12:38 (aktualizacja 20.05.2019, 16:34)
  • Partia Zielonych osiągnęła dobry wynik w wyborach lokalnych w Anglii i Walii
Sukces Partii Zielonych. Wyborcy mówią „Nie Brexitowi!” Jonathan Bartley, jeden z liderów brytyjskiej Partii Zielonych Fot. greenparty.org.uk
Podczas czwartkowych wyborów lokalnych w Anglii i Walii dobry wynik osiągnęła Partia Zielonych. Zdaniem komentatorów, wyborcy, głosując na nią, zaznaczyli swój sprzeciw wobec Brexitu.

Jeden z liderów Partii Zielonych Jonathan Bartley twierdzi, że jego ugrupowanie osiągnęło wyniki wręcz „fenomenalne”.

– Partia przedostała się do 16 nowych rad, cementując nasze miejsce, jako czwarta partia w Anglii w samorządach lokalnych – mówi Bartley w rozmowie z BBC News.

Odrzuca sugestię, że partia skorzystała na wyborcach, którzy po prostu zagłosowali na Partię Zielonych, protestując tym przeciwko głównym brytyjskim partiom.

– Wiemy, że to nie tylko tymczasowy błysk – mówi Bartley.

Przyznaje jednak, że partia zyskała głosy od niezadowolonych zwolenników pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej.

– To oczywista reakcja na Brexit. Bardzo rozczarowujące jest to, że laburzyści pod tym względem nie są wyraziści i nie popierają rozpisania kolejnego referendum – twierdzi Bartley.

– Z Zielonymi zaś dokładnie wiesz, co dostaniesz – dodaje.

Partia Zielonych Anglii i Walii (ang. Green Party of England and Wales, wal. Plaid Werdd Cymru a Lloegr, GPEW) jest brytyjską partią polityczną należącą do Europejskiej Partii Zielonych. Liderami partii są Caroline Lucas i Jonathan Bartley, zaś wiceliderką Amelia Womack.

Partia Zielonych osiągnęła dobry wynik w wyborach lokalnych w Anglii i Walii

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe