Najdłuższa droga w Wielkiej Brytanii jest jeszcze większa

  • 29.04.2019, 16:40 (aktualizacja 01.05.2019, 15:11)
  • A1 – najdłuższa droga w Wielkiej Brytanii – została poszerzona
Najdłuższa droga w Wielkiej Brytanii jest jeszcze większa Część nowego węzła w Brampton. A1 biegnie od lewej do prawej, a A14 przebiega pod nią w kierunku Ellington. Fot. Highways England
A1, najdłuższa droga w Wielkiej Brytanii, została wzmocniona 7 milami nowych pasów ruchu. Ulepszony jej odcinek już został otwarty dla ruchu drogowego.

3,5 mili A1 w Cambridgeshire zostało poszerzone z dwóch do trzech pasów ruchu w każdym kierunku w ramach części wielkiego projektu wartego 1,5 miliarda funtów, zrealizowanego przez Highways England’s.

Mierząca 410 mil trasa A1 jest najdłuższą brytyjską drogą, łączącą Londyn z Edynburgiem. A14 spotyka się z A1 w Brampton w Cambridgeshire.

Dodatkowe pasy są już otwarte dla ruchu i przywrócono na nich ograniczenie prędkości do 70 mil na godzinę. Z drogi tej codziennie korzysta około 31 tys. kierowców.

Obecnie Highways England’s modernizuje 21 mil na A14, głównej drodze między Cambridge i Huntingdon. Ulepszenia obejmują tworzenie płynnych połączeń pomiędzy A14 i A1, z przeprojektowanym skrzyżowaniem i poszerzeniem A1 po obu jej stronach.

Ulepszenia na A14 mają pobudzić lokalną i krajową gospodarkę, ulepszą kluczowe połączenie między wschodnim wybrzeżem a środkowymi obszarami kraju i zaoszczędzą do 20 minut dla 85 tys. kierowców, którzy korzystają z niej codziennie.

Ponieważ wkrótce zostanie podjęta decyzja o przekształceniu części A14 i A1 w autostradę, projekt może sprawić, ze autostradą po raz pierwszy pojedziemy nieprzerwanie z Londynu aż do Peterborough.

A1 – najdłuższa droga w Wielkiej Brytanii – została poszerzona

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe