Brytyjską granicę przekroczymy bez żadnego dokumentu. Rozpoznają nas po twarzy!

  • 27.04.2019, 21:21 (aktualizacja 20.05.2019, 16:30)
  • Brexit Standard
Brytyjską granicę przekroczymy bez żadnego dokumentu. Rozpoznają nas po twarzy! Na Heathrow uruchomiony zostanie system rozpoznawania twarzy. Nie będzie potrzeby okazywania żadnych dokumentów Fto. Shutterstock
Pasażerowie podróżujący z Heathrow będą mogli odprawić się i wsiąść do samolotu bez okazania paszportu już od tego lata – informuje sobotnie wydanie dziennika „The Times”.

System o wartości 50 milionów funtów zostaje właśnie instalowany na lotnisku Heathrow w Londynie. Dzięki niemu maszyny będą rozpoznawały twarze podróżnych, co ma zastąpić okazywanie dokumentów przy granicznych bramkach. Ma to skrócić podróżnym czas spędzony na tym największym lotnisku w Wielkiej Brytanii nawet o jedną trzecią. Podróżni nie będą musieli nawet okazywać karty pokładowej, aby wejść do samolotu.

Projekt jest największym i najbardziej kosztownym przedsięwzięciem technologii biometrycznej na świecie.

Przeprowadzanie rób rozpoznawania twarzy potwierdziło także lotnisko Gatwick. Wdrażanie takiego systemu ma się rozpocząć w przyszłym miesiącu.

Podobne rozwiązania już zaczynają funkcjonować także w Stanach Zjednoczonych podczas niektórych wylotów samolotów linii British Airways.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe