UK EU Party – kolejna partia chce powstrzymać Brexit

  • 23.04.2019, 15:09 (aktualizacja 20.05.2019, 16:26)
  • UK EU Party – kolejna partia chce zatrzymać Brexit
UK EU Party – kolejna partia chce powstrzymać Brexit Strona internetowa UK EU Party - theukeuparty.org
Za miesiąc Wielka Brytania weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nowa brytyjska partia UK EU Party rozpoczęła kampanię na rzecz powstrzymania Brexitu. Właśnie ogłosiła rekrutację kandydatów. Rozpoczęła także społecznościowe pozyskiwanie funduszy.

Założona przez uczestników People’s Vote March, który przeszedł niedawno ulicami Londynu i sygnatariuszy 6-milionowej petycji o odwołanie art. 50, UK EU Party została zarejestrowana w zeszłym tygodniu jako oficjalna partia na 23 maja w wyborach europejskich.

„Stojąc za lepszą, łagodniejszą polityką, mamy jeden cel: powstrzymać Brexit. Zamierzamy stać się jedyną mainstreamową partią polityczną w Wielkiej Brytanii, która opowiada się za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej” – czytamy w komunikacie UK EU Party.

Partia zamierza wystawić kandydatów do Europarlamentu we wszystkich regionach Wielkiej Brytanii, choć, jak zaznacza w komunikacie, czasu jest niewiele – ostateczne listy muszą zostać złożone w czwartek 25 kwietnia, z wyjątkiem regionu południowo-zachodniego, gdzie termin zgłoszeń upływa dzień wcześniej.

Kandydaci musza być proeuropejscy, uprawnieni do kandydowania w wyborach do UE (obywatel brytyjski lub obywatel UE zamieszkały w Wielkiej Brytanii), najlepiej poniżej 35 roku życia i zaciekle przekonani do tego, aby Wielka Brytania pozostała w UE. Kandydaci nie muszą przekazywać darowizn na rzecz partii.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres [email protected] do godziny 00:00 w dniu 23 kwietnia 2019 roku.

Partia finansuje się ze zbiórek społecznościowych. Aby kandydować we wszystkich regionach Wielkiej Brytanii, potrzeba w sumie 60 000 funtów. Fundusze dla regionu londyńskiego są już zgromadzone.

Więcej informacji o nowej partii można znaleźć na stronie theukeuparty.org lub na twitter.com/theukeuparty

UK EU Party – kolejna partia chce zatrzymać Brexit

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe