Powstała nowa proeuropejska partia w Wielkiej Brytanii

  • 17.04.2019, 13:40 (aktualizacja 20.05.2019, 16:27)
  • Change UK
Powstała nowa proeuropejska partia w Wielkiej Brytanii Change UK nowa partia w Wielkiej Brytanii
Change UK została formalnie zarejestrowana jako partia polityczna. Zamiera wystawić swoich kandydatów w nadchodzących wyborach do Europarlamentu.

Change UK została zarejestrowana jako partia przez Komisję Wyborczą (Electoral Commission), ale nie zostało zaakceptowane jej logo. Komisja odrzuciła je ze względu na wchodzące w jego skład hashtag oraz akronim TIG.

Grupa założona przez byłych posłów Partii Pracy i Torysów otrzymała już ponad 3700 zgłoszeń poparcia na kandydowanie w wyborach do Europarlamentu. Swoich kandydatów do nich przedstawi w przyszłym tygodniu. Ugrupowanie liczy na 4-7 proc. poparcie.

Tymczasową przewodniczącą Change UK jest była konserwatystka Heidi Allen, a rzecznikiem były laburzysta Chuka Umunna.

Partia zwróciła się do Brytyjczyków o wsparcie.

– To walka o głos Wielkiej Brytanii w Europie. Zostaliśmy zobligowani przez tysiące ludzi z różnych pokoleń i wszystkich zakątków kraju, którzy chcą zakasać rękawy i przyłączyć się do naszej kampanii – powiedziała szefowa ugrupowania Heidi Allen.

Jej zdaniem Change UK – Niezależna Grupa ma wyraźne przesłanie w wyborach europejskich: wybrani z jej ramienia parlamentarzyści będą prowadzić kampanię na rzecz pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej, a także zreformowania całej Wspólnoty.

Brytyjski rząd nie chce, aby Wielka Brytania brała udział w wyborach do Europarlamentu i wciąż nalega, aby parlament zatwierdził warunki Brexitu. Te jednak już trzykrotnie zostały odrzucone, więc partie polityczne przygotowują się do udziału eurowyborach, które planowane są na maj.

Change UK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe