Partia Brexit zebrała już 750 tys. funtów

  • 12.04.2019, 15:57 (aktualizacja 14.05.2019, 14:18)
  • Partia Brexit Niegel Farage
Partia Brexit zebrała już 750 tys. funtów Nigel Farage, przewodniczący Partii Brexit Fot. Shutterstock
Nigel Farage chce, żeby jego nowa Partia Brexit była finansowana głównie z drobnych darowizn i nie zamierza otrzymywać żadnych pieniędzy od Arrona Banksa, milionera, który finansował UKiP.

– W ciągu pierwszych 10 dni istnienia Partii Brexit zebraliśmy 750 000 funtów w postaci darowizn przez internet, a wszystko to w niewielkich kwotach poniżej 500 funtów. Nigdy w ciągu 25 lat w brytyjskiej polityce nie widziałem czegoś takiego. I zrobiliśmy to zanim jeszcze na dobre wystartowaliśmy – powiedział były lider UKiP przed rozpoczęciem partyjnego zjazdu, który odbywa się w piątek.

Jak dodał, „Nie poprosiliśmy Arrona Banksa o żadne pieniądze. On nie da żadnych pieniędzy. Bardzo się sparzył tym, co wydarzyło się od referendum”, odnosząc się do oskarżeń, że Banks podczas kampanii probrexitowej „wyprał sporą ilość lewych pieniędzy”.

Mówiąc o programie swojej nowej partii Farage stwierdził, że choć „nie ma różnic pomiędzy Partią Brexit i UKiP pod względem polityki, to jeśli chodzi o ich personel, różnica jest ogromna”. Jego zdanie UKiP niestety nadszarpnął swoją markę”.

Farage stwierdził też, że Partia Brexit „będzie bardzo nietolerancyjna wobec wszelkiej nietolerancji – nie jesteśmy Partią Pracy, nie mieliśmy 800 przypadków antysemityzmu”. Przyznał jednak, że nie obyło się w partii bez „początkowych problemów”, odnosząc się tym do islamofobicznych tweetów pierwszej liderki partii Catherine Blaiklock.

– Będziemy bardzo nietolerancyjni wobec wszystkich form nietolerancji? Tak – powiedział lider Partii Brexit, która jego zdaniem nie będzie nawet podejmować dyskusji na temat islamu i która jest otwarta także na muzułmanów.

Partia Brexit Niegel Farage
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe