Policja gotowa na zamieszki po Brexicie

  • 04.04.2019, 16:01 (aktualizacja 20.05.2019, 16:29)
  • Brexit Standard
Policja gotowa na zamieszki po Brexicie Czy po Brexicie dojdzie w Wielkiej Brytanii do zamieszek? Fot. Shutterstock
Ponad 10 tys. brytyjskich policjantów z oddziałów prewencyjnych przygotowuje się na wypadek wystąpienia zamieszek i zakłóceń porządku publicznego w związku z ewentualnym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez umowy.

Zdaniem rzecznika Narodowej Rady Szefów Policji (NPCC) Charliego Halla funkcjonariusze mogą odłożyć na później mniej pilne obowiązki, by priorytetem stała się ochrona portów i kluczowej infrastruktury. Dodaje jednak, że policja na razie nie ma informacji wywiadowczych, które sugerowałyby większe ryzyko wystąpienia zamieszek.

Hall twierdzi, że brytyjskie przedsiębiorstwa zgromadziły odpowiednią ilość towarów w przypadku niedoborów paliwa, leków i żywności i wszystko pod tym względem jest odpowiednio zabezpieczone. Jednak w przypadku masowych kradzieży i zamieszek z tym związanych policjanci są gotowi do dodatkowego zabezpieczania mienia i porządku. W związku z tym specjalne przeszkolenie odbyło ponad 1000 oficerów.

„The Times” zaznacza, że w ostatnich tygodniach wzrosła liczba przestępstw powiązanych z Brexitem, w tym głównie groźby karalne i przypadki naruszenia prawa w trakcie protestów.

We wtorek brytyjska policja transportowa poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie dwóch urządzeń, które zostały znalezione na torach kolejowych i miały stanowić zagrożenie dla ruchu pociągów. Jak podkreślono, incydent miał związek z planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Brexit Standard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe