Brexit może być opóźniony. Zaważył o tym jeden głos!

  • 04.04.2019, 11:54 (aktualizacja 16.04.2019, 15:32)
  • Brexit będzie opóźniony?
Brexit może być opóźniony. Zaważył o tym jeden głos! Brytyjski parlament wyraził zgodę na przedłużenie Brexitu Fot. Shutterstock
Jeżeli do 12 kwietnia brytyjski parlament nie zatwierdzi umowy brexitowej, to Theresa May ma prosić UE o przedłużenie terminu wyjścia. Do tego w nocy ze środy na czwartek Izba Gmin zobowiązała brytyjską premier.

Środa po raz kolejny stała pod znakiem głosowań w brytyjskim parlamencie. Jedna z posłanek opozycyjnej Partii Pracy zgłosiła wniosek: jeśli nie zatwierdzimy umowy brexitowej do 12 kwietnia, to premier musi poprosić Unię o przedłużenie terminu. Wszystko po to, by uniknąć twardego Brexitu.

Wniosek został minimalnie przegłosowany przez Izbę Gmin jednym głosem. 313 parlamentarzystów było za, a 312 – przeciw.

Żeby jednak przedłużyć termin, zgodę na to muszą na to wyrazić nie tylko unijne władze, ale również wszystkie kraje członkowskie.

Początkowo Wielka Brytania miała wyjść z Unii do 29 marca. Termin jednak przedłużono do 12 kwietnia – jeśli brytyjski parlament nie przyjmie umowy ws. Brexitu. Jeśli ją przyjmie, Wielka Brytania będzie miała wydłużony termin wyjścia do 22 maja.

Brexit będzie opóźniony?
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe