100 funtów mandatu za głośne słuchanie muzyki w samochodzie

  • 12.03.2019, 22:50
  • Brexit Standard
100 funtów mandatu za głośne słuchanie muzyki w samochodzie fot. Shutterstock
Kierowcy, którzy będą zbyt głośno słuchać muzyki w samochodzie, mogą zostać ukarani mandatem w wysokości 100 funtów - wynika z nowych przepisów, które już niedługo wejdą w życie w Bradford w Anglii.

Decyzją Bradford Council od 1 czerwca tego roku w mieście wprowadzony zostanie specjalny program ochrony przestrzeni publicznej. Jego celem jest walka z kierowcami zakłócającymi porządek publiczny hałaśliwym lub po prostu niestosownym zachowaniem.

Dzięki programowi, policjanci będą mogli stanowczo reagować na przypadki zakłócania spokoju mieszkańców przez tych kierowców, którzy zbyt głośno słuchają muzyki, krzyczą, przeklinają lub zaczepiają przechodniów i innych uczestników ruchu na tle seksualnym.

Pomysł wprowadzenia przepisów uderzających w kierowców, którzy zakłócają porządek publiczny pojawił się po tym, jak wśród mieszkańców Bradford przeprowadzono specjalną ankietę. Większość badanych przyznała w niej, że nie czuje się bezpiecznie w mieście z powodu hałaśliwych i często niestosownych zachowań kierowców.

Jak podają lokalne media, wprowadzenie programu ochrony przestrzeni publicznej w Bradford poparło 76 proc. ankietowanych. Ci, którzy byli przeciwni nowym przepisom, zwracali uwagę, że naruszają one wolności obywatelskie.

Sprawę skomentował jeden z lokalnych radnych. “Chcemy zapewnić ludziom poczucie bezpieczeństwa. Nie możemy walczyć z niestosownymi zachowaniami kierowców bazując na istniejących przepisach, bo zakłócanie spokoju innych zza kierownicy pojazdu nie jest opisane w żadnym z nich” - wyjaśnił. “Podejmowane przez nas działania mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Wierzymy jednak, że przyniosą wymierne korzyści także turystom i lokalnym przedsiębiorcom” - dodał.

Brexit Standard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe