Polski kierowca spowodował chaos komunikacyjny. Utknął pod wiaduktem

  • 12.03.2019, 21:32
  • Brexit Standard
Polski kierowca spowodował chaos komunikacyjny. Utknął pod wiaduktem fot. Vigili del Fuoco
Pochodzący z Polski kierowca ciężarówki nie zauważył znaku informującego o ograniczeniu ruchu dla pojazdów o dużych gabarytach i utknął pod wiaduktem w Genui we Włoszech. Incydent spowodował komunikacyjny chaos: droga była zablokowana przez blisko dwie godziny, a utrudnienia w ruchu drogowym w mieście trwały jeszcze dłużej.

Do zdarzenia doszło w dzielnicy Quarto, na Via Carrara - jednej z ważniejszych arterii Genui. Polski kierowca tira nie zwrócił uwagi na znak zakazujący wjazdu na drogę pojazdom o wysokości powyżej 3 metrów. W efekcie z impetem wbił się w wiadukt kolejowy, uszkadzając naczepę.

Polak wyszedł ze zdarzenia bez szwanku, ale spowodował w mieście prawdziwy chaos komunikacyjny. “Uwolnienie” ciężarówki spod wiaduktu wymagało bowiem skomplikowanej interwencji strażaków i policji: konieczne było rozmontowanie kontenera i spuszczenie powietrza z opon pojazdu. Cała operacja trwała blisko dwie godziny.

Po tym, jak kierowcy udało się wycofać zakleszczonego pod wiaduktem tira, droga została odblokowana. Niestety, jak informują media, nie rozwiązało to od razu problemu komunikacyjnego - utrudnienia w mieście trwały znacznie dłużej.

Brexit Standard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe