Rośnie poparcie dla brexitu bez umowy

  • 11.03.2019, 12:10 (aktualizacja 20.05.2019 16:32)
  • Brexit bez umowy no deal Brexit głosowanie nad Brexitem
Rośnie poparcie dla brexitu bez umowy Brexit bez umowy? Fot. Shutterstock
Już 44 proc. Brytyjczyków opowiada się na Brexitem bez umowy. Wyniki najnowszego sondażu na ten temat opublikował dziennik „Sunday Telegraph”.

W poprzednim badaniu ze stycznia poparcie dla „no deal Brexit” było o sześć proc. niższe.

Według najnowszego sondażu – przygotowanego przez ComRes na zlecenie eurosceptycznej grupy Brexit Express – 55 proc. Brytyjczyków „po prostu chce, żeby rozwiązano kwestię Brexitu”. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu jest 33 proc.

Gazeta zaznacza, że w samym ugrupowaniu rządzącej partii konserwatywnej rośnie poparcie dla opuszczenia Unii bez porozumienia. W weekend 74 jej wysokich rangą aktywistów napisało list do May, w którym podkreślili, że wyborcy Torysów „nie obawiają się opuszczenia Unii Europejskiej bez umowy”.

Parlamentarzyści mają zagłosować ponownie nad tekstem porozumienia z UE we wtorek, 12 marca. Gdyby nie poparli porozumienia, dzień później głosowaliby nad tym, czy Wielka Brytania powinna zdecydować się na wyjście ze Wspólnoty bez umowy. Jeśli i w tym przypadku głosowanie by nie przeszło, następnego dnia, tzn. w czwartek, 14 marca, mogliby opowiedzieć się za opóźnieniem Brexitu.

Jeśli parlament nie poprze rządowej propozycji lub opóźnienia Brexitu, Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

Brexit bez umowy no deal Brexit głosowanie nad Brexitem
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe