Theresa May: Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej

  • 08.03.2019, 16:46 (aktualizacja 20.05.2019, 16:32)
  • Brexit Standard
Theresa May: Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej Fot. Shutterstock
Wielka Brytania może nigdy nie opuścić Unii Europejskiej, jeśli w przyszłym tygodniu parlament odrzuci porozumienie w sprawie brexitu, wynegocjowane z Brukselą - ostrzegła dziś premier Theresa May.

- Poprzyjcie je i Zjednoczone Królestwo opuści UE; odrzućcie je i nikt nie wie, co się stanie - powiedziała May w przemówieniu wygłoszonym w Grimsby we wschodniej Anglii.

- Możemy w ogóle nigdy nie opuścić (UE). Pewna będzie jedynie utrzymująca się niepewność. Więcej miesięcy spędzonych na sprzeczaniu się o brexit, kiedy moglibyśmy skoncentrować się na poprawie naszej NHS (publicznej służby zdrowia), naszych szkół i naszych społeczności - powiedziała brytyjska premier.

- Trzeba, by unijni i brytyjscy negocjatorzy zrobili "jeszcze jeden wysiłek", by rozwiać obawy, które powstrzymują deputowanych do parlamentu W. Brytanii przed poparciem porozumienia o wyjściu z UE, wynegocjowanego w zeszłym roku - podkreśliła May.

- Potrzeba tylko jeszcze jednego wysiłku, by odnieść się do ostatecznych, konkretnych obaw naszego parlamentu. Więc nie powstrzymujmy się. Zróbmy to, co potrzebne jest parlamentarzystom, by poparli we wtorek to porozumienie - zaapelowała premier May.

Niektóre agencje informacyjne zwracają uwagę, że unijni dyplomaci, którzy zapoznali się z udostępnionymi z wyprzedzeniem fragmentami wystąpienia May, uznali, że brytyjska premier przygotowuje się do obciążenia UE winą za kolejne odrzucenie przez Izbę Gmin umowy w sprawie brexitu.

- Oczekujemy przerzucania się winą, kiedy (May) przegra drugie "znaczące głosowanie" w przyszłym tygodniu, więc wygląda na to, że już przygotowuje ona pod to grunt - cytuje Reuters anonimowego unijnego dyplomatę.

May zapowiedziała, że jeśli umowa zostanie odrzucona przez Izbę Gmin we wtorek, parlamentarzyści będą mogli głosować w środę i w czwartek nad tym, czy chcą wyjścia z UE bez porozumienia, czy zwrócić się o odłożenie na krótko brexitu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Huaniitta
Huaniitta 09.03.2019, 16:42
zostańcie w UE będzie lepiej dla ludzi ,dla Anglików
Marcin
Marcin 10.03.2019, 00:41
Nie będzie lepiej, unia została stworzona przez komunistę i jest systemem komunistycznym. Założeniem od początku istnienia było powstanie jednolitego państwa z jednolitym wojskiem (co teraz sie dzieje - propozycje utworzenia armi europejskiej), dzięki temu niemcy i francja będą miały kontrolę nad praktycznie całą eurpoą. Oczywiście to tylko jeden element, kolejnym celem UE było stworzenie jednolitego państwa - czyt. jednolita rasa. Wymieszanie sie ras, dzięki czemu zaniknie praktycznie rasa biała.
carl marks ec1
carl marks ec1 10.03.2019, 12:29
a jeśli przestudiujesz historię komunizmu to okaże się, że idea socjalizmu i komunizm powstał w Londynie.
J/D
J/D 10.03.2019, 12:23
Zmień lekarza bo ten co cię leczy to cię oszukuje.
Asdf
Asdf 10.03.2019, 10:26
Jakiego komuniste? Bo z tego co ja pamietam z histori to ue zalozyli Benelux Uk Francja i Niemcy
Mrozu
Mrozu 10.03.2019, 12:06
Włoski komunista Altiero Spinelli, jego praca jest podstawą UE. Jego Imię i nazwisko figuruje nawet przed wejściem do parlamentu europejskiego.
Gaba
Gaba 10.03.2019, 02:09
Cos w tym jest! Do czego doprowadzi... ? Wciaz bedziemy ludzmi .

Pozostałe