Londyn: Mężczyzna znalazł 300 tys. funtów w autobusie

  • 7.03.2019, 21:48 (aktualizacja 19.03.2019 13:00)
  • Brexit Standard
Londyn: Mężczyzna znalazł 300 tys. funtów w autobusie fot. Shutterstock
Sprzątacz znalazł w londyńskim autobusie 300 tys. funtów. Pieniądze były zawinięte w dużą, brązową kopertę. Uczciwy mężczyzna przekazał całą kwotę funkcjonariuszom z Metropolitan Police.

Pracownik firmy sprzątającej Cordant Cleaning natknął się na kopertę z pieniędzmi podczas sprzątania jednego z autobusów kursujących na co dzień po londyńskich ulicach. Jak zauważają brytyjskie media, jego postawa jest godna podziwu - mógł bowiem zachować znalezisko dla siebie. “Byłby ustawiony do końca życia, ale zdecydował się postąpić słusznie i oddać pieniądze policji” - pisze o mężczyźnie “Daily Mail”.

Nie wiadomo, kim jest uczciwy znalazca. Brytyjskie media nie ujawniają jego tożsamości. Brak również informacji o tym, czy po odnalezione pieniądze ktokolwiek się zgłosił.

Cytowany przez “Daily Mail” szef pracownika sprzątającego przyznaje, że tak miłe znaleziska jak pieniądze w tym fachu zdarzają się niezwykle rzadko. Jego zdaniem w londyńskich autobusach łatwiej natrafić na wyjątkowo dziwaczne lub paskudne “zguby”, m.in. sprzęt kuchenny, sztuczne szczęki, gadżety erotyczne, a nawet zużyte pieluchy i tampony.

“Sprzątacze znajdują w autobusach bardzo różne rzeczy. Niektóre z nich są naprawdę odrażające. Mogę tylko cieszyć się, że moi pracownicy reagują na to z humorem i wywiązują się ze swoich obowiązków niezależnie od tego, jak trudne bywają ich zadania” - mówi szef uczciwego sprzątacza.

“Mogę mieć jedynie prośbę do pasażerów, by następnym razem, gdy zdarzy im się wypróżnić na podłogę autobusu, nie zapomnieli zabrać efektów swoich działań ze sobą” - dodaje.

Brexit Standard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe