Sprawdź, czy wjedziesz za darmo do Birmingham

  • 26.02.2019, 13:49 (aktualizacja 10.03.2019, 14:13)
  • Brexit Standard
Sprawdź, czy wjedziesz za darmo do Birmingham Fot. Shutterstock Centrum Birmingham
Władze Birmingham uruchomiły nową stronę internetową. Ma ona pomóc operatorom zrozumieć wymagania odnośnie strefy czystego powietrza (‎Clean Air Zone – CAZ) i udzielać porad, jak najlepiej zaktualizować flotę transportową.

Business Breathes (businessbreathes.co.uk) oferuje informacje na temat niskoemisyjnych pojazdów, dotacji dla nich i informacji dla firm, będą zamierzają ulepszyć swoje floty transportowe, aby uniknąć opłat za wjazd do miasta.

Strona udostępnia także interaktywne narzędzia, takie jak sprawdzanie kodów pocztowych CAZ oraz kalkulator do obliczania kosztów i oszczędności na zakupie nowych pojazdów.

Dostępne są również informacje na temat punktów tankowania i ładowania pojazdów elektrycznych.

Birmingham CAZ zacznie obowiązywać w styczniu 2020 r. Obecnie czeka ona na zielone światło do działania od brytyjskiego rządu. Kierowcy wszystkich pojazdów z silnikami diesla, niespełniających norm Euro-6 będą musieli zapłacić 50 funtów dziennie za wjazd do niej.

Władze Birmingham oferują szereg pakietów wsparcia biznesowego dla lokalnych operatorów flotowych, w tym pieniądze na modernizację systemów, modernizacje pojazdów lub pomoc we wcześniejszym spłaceniu kredytów za posiadaną flotę, która nie spełnia wymagań CAZ.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 24.03.2019, 12:41
No i dobrze
Jurek
Jurek 10.03.2019, 14:45
Ale kupa

Pozostałe