Kultowy pub ratował kierowców

  • 26.02.2019, 13:33 (aktualizacja 07.03.2019, 13:44)
  • Brexit Standard
Kultowy pub ratował kierowców Strona internetowa pubu Jamaica Inn: jamaicainn.co.uk
Kornwalijski pub, który zapewniał schronienie dla przypadkowych kierowców podczas ciężkich opadów w śniegu, otrzymał specjalną nagrodę przyznawaną przez Highways England.

Jamaica Inn, pub znajdujący się przy trasie A30 w Kornwalii stał się na początku lutego bezpieczną przystanią dla 140 osób, kiedy ciężki śnieg przetoczył się przez hrabstwo i uwięził kierowców w pobliskich Bodmin Moor i Temple Hill.

Ponieważ droga została zablokowana, ludzie zostali zmuszeni do porzucenia swoich pojazdów i przedostania się pieszo przez śnieg do historycznego pubu, rozsławionego między innymi przez angielską pisarkę Daphne du Maurier w jej powieści zatytułowanej właśnie „Jamaica Inn”.

36 pokoi w pubie zostało już wcześniej zarezerwowanych. Jednak gdy zaczęli się w nim pojawiać kolejni zmarznięci goście, jego dyrektor Sammy Wheeler wraz z personelem pracowali przez całą noc, by zapewnić im schronienie. Podawali gorące jedzenie i napoje, a także przygotowywali kolejne, prowizoryczne miejsca sypialne z materacami na podłogach. Na drugi dzień zaś pomagali ludziom wrócić przez śnieg do swoich pojazdów.

– Pub pomagał wielu podróżnikom w potrzebie przez 270 lat swojej historii, zawsze, kiedy nadchodziła nieoczekiwana pogoda. Podczas tej ostatniej akcji musieliśmy gościom udostępniać łóżka awaryjne, materace, kanapy, a kiedy już nam brakowało dosłownie wszystkiego, zaczęliśmy nawet oferować miejsca do spania na dywanach – mówi właściciel Jamaica Inn Allen Jackson – przez niesienie tej pomocy po prostu kontynuowaliśmy naszą tradycję, ale oczywiście cieszymy się bardzo, że otrzymaliśmy tę nagrodę od Highways England – będzie ona z dumą eksponowana w naszym zajeździe.

– Kierowcy w Kornwalii doświadczyli bardzo niebezpiecznych warunków, a my w związku z tym musieliśmy zmierzyć się z nie lada wyzwaniami. Ciężko pracowaliśmy wraz z policją Devon & Cornwall, a także z Cornwall Council, aby uwalniać kierowców. Dwóch naszych inspektorów, James Andrew i Trevor Holloway, spędzili na śniegu osiem i pół godziny, pomagając ludziom. W tamtym czasie pomoc Jamaica Inn była bardzo mile widziana – mówi Andrew Page-Dove, dyrektor regionalny South West Highways England.

Co niestraszne w Polsce, straszne może być w Anglii

Highways England, rządowa agencja zarządzająca trasą A30, przebiegającą przez Devon i Kornwalię, podczas tamtych kilku dni intensywnych opadów śniegu uruchomiła 48 piaskarek i sześć specjalnych ciągników. Te ostatnie, wspomagane przez policję i okolicznych mieszkańców pracowały dzień i noc, aby uwalniać uwięzione w śniegu pojazdy.

W Południowo-Zachodniej Anglii rozsypano w sumie 1700 ton soli na 26 tysiącach mil. Taka długość, to mniej więcej 32-krotność odległości pomiędzy Land's End i John O'Groats. Ten pierwszy znajduje się na południowo-zachodnim skraju Wielkiej Brytanii, a drugi na jej skraju północno-wschodnim.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe