Próbowali okraść śpiącego kierowcę. Ich plany pokrzyżował pomysłowy Polak

  • 22.02.2019, 20:24 (aktualizacja 25.02.2019, 16:59)
  • Brexit Standard
Próbowali okraść śpiącego kierowcę. Ich plany pokrzyżował pomysłowy Polak fot. Shutterstock
Na jednym z parkingów przy holenderskiej autostradzie A67 doszło do nieudanej próby kradzieży. Grupę złodziei powstrzymał pomysłowy Polak, który postanowił odciąć im drogę ucieczki, blokując wyjazd z parkingu.

Do incydentu doszło w nocy z 18 na 19 lutego na parkingu przy autostradzie A67 w okolicach Venlo, niedaleko holendersko-niemieckiej granicy. Pod osłoną nocy grupa pięciu mężczyzn włamała się do jednej z zaparkowanych tam ciężarówek i - korzystając z tego, że jej kierowca spał w najlepsze w kabinie - zaczęła opróżniać pojazd z towaru.

W pewnym momencie wywołane pospiesznym rozładunkiem wstrząsy obudziły śpiącego kierowcę. Na widok złodziei przenoszących ładunek z jego ciężarówki do swojego pojazdu mężczyzna zaczął głośno krzyczeć i wyskoczył z kabiny. Kiedy jednak wrzeszcząc rzucił się w kierunku złodziei, jeden z nich uderzył go kawałkiem żelaza i odepchnął na bok.

Na szczęście, hałas i odgłosy szamotaniny zdążyły obudzić kierowców innych pojazdów znajdujących się na parkingu. Część z nich wysiadła ze swoich kabin, płosząc grupę złodziei. Dwóch z nich zaczęło uciekać pieszo, reszta wsiadła do małej ciężarówki i próbowała odjechać z łupem. Ich plany pokrzyżował pomysłowy kierowca z Polski, który zablokował wyjazd z parkingu - a tym samym odciął im drogę ucieczki. Spanikowani złodzieje zawrócili, dojechali do końca parkingu i... uciekli w ciemność, porzucając ciężarówkę ze zrabowanym towarem.

Niedoszłych złodziei dotychczas nie udało się odnaleźć. Holenderskie media podają jedynie, że należąca do nich ciężarówka miała fałszywe tablice rejestracyjne.

Zaatakowany kierowca, którego zidentyfikowano jako 60-letniego obywatela Ukrainy, najprawdopodobniej nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Dochodzenie w sprawie próby kradzieży prowadzą funkcjonariusze z De Dienst Infrastructuur van de Landelijke Eenheid.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe