IBB Polonia Londyn ponownie na europejskich parkietach

  • 07.02.2019, 13:00
  • Brexit Standard
IBB Polonia Londyn ponownie na europejskich parkietach Fot. sandsphotos.co.uk
To już ostatnia prosta IBB Polonii Londyn przed rozpoczynającymi się w piątek, 8 lutego mistrzostwami o Puchar NEVZA. Podopieczni Simona Loftusa kończą przygotowania do ponownego udziału w europejskich rozgrywkach i jutro udadzą się do Danii, gdzie w najbliższy weekend (8-10 luty 2019) rozegrany zostanie międzynarodowy turniej. W ramach tych zawodów londyńczycy zmierzą się z najlepszymi drużynami północnej Europy.

Klub ze stolicy Anglii, aby dobrze zaprezentować się w międzynarodowym towarzystwie skupił na przygotowaniach. Zawodnicy, oprócz ciężkiej pracy na treningach, swoje umiejętności i formę sprawdzali podczas ostatnio rozgrywanych meczów na rodzimych parkietach.

W ramach przygotowań do mistrzostw NEVZA rozegraliśmy kilka meczów: w lidze oraz ćwierćfinał Pucharu Anglii. W obu spotkaniach pokazaliśmy sporo momentów bardzo dobrej siatkówki, jednak nadal możemy zauważyć, że brakuje nam konsekwencji w tym, co robimy. Wynika to z faktu, że staramy się bawić siatkówką na boisku i grać w sposób, który oznacza, że podejmujemy ryzyko. – skomentował trener IBB Polonii Londyn, Simon Loftus.

Przeciwnicy, z którymi zmierzy się londyński klub nie należą do najłatwiejszych. W pierwszej kolejności ekipa z Wysp zgra z duńskim klubem – BK Marienlyst, który w ich rodzimej lidze zajmuje pozycję lidera tabeli. Następnie powalczy przeciwko ekipie z Islandii – KA.

Myślę, że w pierwszej kolejności trafiliśmy na trudnego przeciwnika, którym jest drużyna Marienlystem. W zależności od tego, jak zaprezentujemy się przeciwko tak dobremu zespołowi, jakim są Duńczycy, będziemy mogli ocenić nasze szanse i to jak daleko możemy się posunąć w tych zawodach – dodał trener.

Na nadchodzące mistrzostwa oraz możliwość sprawdzenia i konfrontacji swoich umiejętności i formy z zagranicznymi klubami oczekuje cały klub.

Klub, personel i gracze są naprawdę podekscytowani perspektywą gry przeciwko europejskim przeciwnikom, zwłaszcza mając w świadomości spektakularny sukces na europejskiej arenie sprzed kilku sezonów – zakończył Loftus.

Turniej jest kolejnym wyzwaniem stołecznego klubu, który stara się budować potęgę siatkówki na Wyspach Brytyjskich i zakorzenić na stałe Londyn na mapie świata tejże dyscypliny. Dlatego fanów sportu zachęca się do śledzenia tych zmagań i dopingowania siatkarzy w walce o kolejne sukcesy.
 
Harmonogram meczów IBB Polonii Londyn, która w pierwszej części zawodów powalczy w grupie B:
08/02/19 g. 20:15
IBB Polonia Londyn – BK Marienlyst
09/02/2019 g. 12:15
IBB Polonia Londyn – KA

Rozkład wszystkich meczów znajduje się tutaj.

Nie jest to pierwszy występ londyńczyków w zmaganiach międzynarodowych. Uprzednio, w sezonie 2016/17 IBB Polonia wzięła udział w rozgrywkach o Puchar CEV Challenge, które zakończyła historycznym, spektakularnym dla brytyjskiej siatkówki wynikiem. Natomiast w poprzednim sezonie klub także walczył w mistrzostwach o Puchar NEVZA, jednak musiał uznać wyższość przeciwników i turniej zakończył na fazie grupowej.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe