Nowy system opłat za mandaty

  • 29.01.2019, 14:01 (aktualizacja 09.03.2019, 16:00)
  • Brexit Standard
Nowy system opłat za mandaty
Brytyjska Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA) uruchomiła nowy portal płatności za wykroczenia drogowe. Można na nim uregulować kary pieniężne np. w przypadku, gdy za jakieś wykroczenie pojazd zostanie zatrzymany. Jeśli nie mamy możliwości zapłacić, możemy poprosić inną osobę, aby zrobiła to za nas, dzięki czemu będziemy mogli zaraz ruszyć w dalszą drogę.

Na portalu, który jest dostępny od 29 stycznia, można dokonywać płatności z dowolnego miejsca i o każdej porze. Dzięki temu karę może zapłacić np. pracodawca osoby, która popełniła wykroczenie i której auto zostało zatrzymane.

Kiedy pojazd zostanie unieruchomiony, kierowca może od razu dostarczyć do DVSA numer telefonu lub adres e-mail wyznaczonej przez niego osoby, która może być np. właśnie jego pracodawca. DVSA następnie wyśle link prowadzący do portalu i unikalny kod, z którego będzie trzeba skorzystać podczas płatności. Kiedy personel egzekwujący zatrzymanie otrzyma tekst potwierdzający zapłatę i nie będzie widział żadnych dalszych przeciwskazań, natychmiast zwolni pojazd do dalszej jazdy.

Usługa zostanie przetłumaczona na kilka języków.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe