Polsko-brytyjskie inicjatywy budowania londyńskiej siatkówki

  • 24.01.2019, 14:09 (aktualizacja 07.02.2019, 13:02)
  • Brexit Standard
Polsko-brytyjskie inicjatywy budowania londyńskiej siatkówki Fot. Paweł Piotrowski/PGE Skra Bełchatów
Wielka Brytania słynie z wielkiej miłości do sportu. Brytyjczycy kochają krykiet, piłkę nożną, czy rugby. Inne dyscypliny muszą walczyć o rozkochanie w sobie wyspiarskich kibiców. Siatkówka, dzięki obecności fanów z Polski i innych krajów z roku na rok robi się coraz bardziej popularna i przyciąga coraz więcej uwagi. W siatkarskiej lidze Londynu gra już na 3 poziomach prawie 100 drużyn, a Eurosport UK, ma krótki, emitowany w prime time cotygodniowy program podsumowujący rozgrywki w Siatkarskiej Lidze Mistrzów. Za sporą częścią tych zmian stoją działania drużyny IBB Polonia Londyn, klubu otwarcie mówiącego, że chce "nauczyć Anglików grać w siatkówkę".

Drużyna dzięki swoim działaniom dąży nie tylko do popularyzacji siatkówki samej w sobie, ale stara się dzielić wiedzą i wzorcami, które czerpie z rodzimego kraju – Polski będącej potęgą tej dyscypliny na świecie. Polonijna społeczność skupiona wokół klubu stara się tym samym promować tradycje, historię i kulturę swojego narodu, a także dążyć do rozwoju turystyki polsko-brytyjskiej. Potwierdzeniem tego są wspólne inicjatywy z partnerami klubu, w tym m.in. Polską Organizacją Turystyczną oraz PGE Skrą Bełchatów. Ta kooperacja pozwoliła z sukcesem podjąć się wielu zadań, w tym na przykład zorganizować London Legacy Cup o Puchar Polskich Lotników w 75. rocznicę Bitwy o Anglię, w którym udział wzięły europejskie drużyny siatkarskie. Sukcesy wspólnych działań w przeszłości, przyczyniły się do tego, że w nadchodzącym okresie IBB Polonia Londyn i Poland Travel, chętnie podejmą kolejne inicjatywy mające na celu promocję kraju, turystyki i siatkówki zarazem.
 
- Polska ma wspaniałą kartę w rozgrywkach piłki siatkowej. PNTO docenia lokalne inicjatywy klubu Polonia w Londynie. Rozgrywki piłkarskie ściągają wielu fanów tej dyscypliny do naszego kraju i ciągle ten potencjał rośnie. Dołożymy wspólnych starań, aby komunikacja, zwłaszcza w mediach społecznościowych, dotarła do szerokich kręgów odbiorców. Ponadto logo POT (Polskiej Organizacji Turystycznej w Londynie) pojawi się na koszulkach graczy klubu Polonia Londyn. - skomentowała Iwona Białobrzycka, dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej.
 
Londyński klub swoje istnienie i działania pokazuje nie tylko w Wielkiej Brytanii. Rozpowszechnia informacje o swoich planach i ambicjach także poza jej granicami i zaczyna zakorzeniać się w świadomości międzynarodowej społeczności. Udaje mu się zyskiwać przychylność kibiców innych klubów, czy Europejskiej Federacji, co potwierdza zrealizowana inicjatywa rozgrywania Pucharu CEV Challenge w domowej hali zaprzyjaźnionego klubu z centralnej Polski.
 
- Odbywający się mecz IBB Polonii w hali PGE Skry Bełchatów był efektem wieloletniej współpracy między naszymi klubami. Te działań docenili, nie tylko kibice i środowisko siatkarskie, którzy do tej pory pozytywnie wypowiadają się o inicjatywie i wspierają wszystkie nasze projekty, ale także społeczność niezwiązana na co dzień ze sportem. Dodatkowo, informacja o awansie do kolejnej rundy Pucharu CEV Challenge, który zapewniliśmy sobie właśnie rozgrywając mecz w Polsce, obeszła świat i przyczyniła się, mi.in. do rozpowszechnienia tej międzynarodowej współpracy. Zbudowani doświadczeniem z przeszłości, chętnie dalej będziemy angażować się w polsko-brytyjskie działania, ponieważ dostrzegamy wiele wymiernych korzyści dla klubu oraz jego partnerów i branż, w których działają. - powiedział Bartek Łuszcz, prezes IBB Polonii Londyn.
 
Takie działania to tylko część wszystkich przedsięwzięć, które mają na celu wprowadzić Londyn na siatkarską mapę świata. IBB Polonia, jako awangarda tej dyscypliny na Wyspach, wzoruje się na najlepszych i stawia pierwsze kroki w poważnej, międzynarodowej siatkówce. Dzięki udziale w prestiżowym europejskim turnieju dyscyplina ta sprowadziła do hali ogromną liczbę widzów z całego świata i zaznaczyła, że to dopiero początek wielkiej siatkówki, która w przyszłości zagości w Londynie. Wszystkie działania klubu i partnerów można zaliczyć do wzorcowego przykładu wykorzystania sportu w dyplomacji sportowej, która z powodzeniem buduje miękką siłę wielu krajów na świecie.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe