Auta dzisiaj i w niedalekiej przyszłości

  • 19.11.2018, 14:50 (aktualizacja 11.01.2019, 11:53)
  • Mr Fork
Auta dzisiaj i w niedalekiej przyszłości Fot. Mr Fork, Shutterstock
To już IV edycja Warsaw Motor Show 2018 w Nadarzynie koło Warszawy. Ptak Warsaw Expo to uznana marka w organizowaniu takich imprez i nie wydaje się, żeby istniało lepsze miejsce w centrum Polski na ich organizację, dzisiaj czy w przyszłości.

16-18 listopada 2018 było świętem dla wielbicieli motoryzacji z całej Polski, a że była to jedna z największych takich imprez w tym rejonie Europy, świętowali także i nasi sąsiedzi. Rangę wydarzeniu nadali tacy goście jak Richard Hammond były prezenter nieodżałowanego Top Gear produkcji BBC czy Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego w Polsce.

Na imprezie zaprezentowano to co najlepsze, jeżeli chodzi o przewóz ludzi w pojazdach cztero- i dwukołowych. Wspaniałe stanowiska Mercedesa, Audi czy Lexusa robiły ogromne wrażenie, ale nie mniejsze emocje wywoływało stoisko konfrontujące Warszawę M20, która zjechała z taśm fabryki w Żeraniu w 1951 roku, z Warszawą M20 GT, która miała swoją premierę właśnie na Motor Show w Warszawie tego roku.

Jeżeli chodzi o motocykle, to największe emocje wzbudzała ekspozycja Harleya Davidsona, amerykańskiego króla szos z Milwaukee, który oprócz sprzedaży motocykli znalazł finansowanie w sprzedaży własnych gadżetów, takich jak pasy, koszulki czy biżuteria. Wszystkie rozchodzą się jak świeże bułeczki. Bardzo dobry pomysł na wyjście naprzeciw zmieniającej się koniunktury.

Warszawskie Motor Show było rzeczywiście bardzo mocno moto, jednak, aby impreza mogła nabrać prawdziwego wiatru w żagle i stać się czołową w tym rejonie Europy, musi wyjść bardziej naprzeciw trendom, które aktualnie brzmią: „Moto Electric”. Oczywiście nie zawiodła Tesla, która dysponuje wielkim budżetem, ale może by zapytać Stołeczne Miasto Warszawa o wsparcie dla wystawców tej właśnie gałęzi motoryzacji.  Bez żadnego wsparcia wspaniale zaprezentowała się Triggo S.A., która wierzy, że jej pojazdy zobaczymy na drogach za około 2 lata. Ta Polska firma ma wizję i wyczucie trendu – trzymamy za nich kciuki – www.triggo.pl.

Producenci Warszawy W20 GT, KHM Motor Poland również planują produkcję auta elektrycznego lub hybrydowego w przyszłości, więc także dzięki nim ilość dwutlenku węgla w krakowskim powietrzu za jakiś czas zacznie się zmniejszać, a nie zwiększać.

Środowisko jest ważne, więc informacja, że polskie firmy motoryzacyjne są na wysokim szczeblu zaawansowania, aby wejść w ten jakże pozytywny wyścig zbrojeń jest bardzo budująca.

Mr Fork

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe