Tunel pod specjalnym nadzorem

  • 01.01.2019, 15:37 (aktualizacja 09.03.2019, 16:06)
  • Brexit Standard
Tunel pod specjalnym nadzorem Map data ©2018 Google
W najbliższych miesiącach tunel w Saltash zostanie wyposażony w najnowocześniejszą elektronikę. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo tysiącom kierowców korzystających z jednej z głównych tras w Kornwalii.

Highways England, agencja odpowiedzialna za brytyjskie drogi rozpoczęła już program ulepszania systemu bezpieczeństwa w tunelu na trasie A38 w Saltash. Ma on zapewnić szybsze wykrywanie pożarów pojazdów i innych niebezpiecznych incydentów.

Ratunkowy system obejmuje blisko 5000 metrów kabli (co odpowiada 415 piętrowym autobusom) zainstalowanych w tunelu o długości 410 metrów. Najnowocześniejsza technologia wewnątrz 30-letniego tunelu będzie zawierała ewakuacyjne znaki tzw. Wayfinder oraz niezależne systemy wykrywania dymu i ciepła, które będą współdziałały z systemem nagłośnienia, nakierowującym w razie potrzeby kierowców do najbezpieczniejszego wyjścia z tunelu.

Obecnie tunel już posiada wiele urządzeń wspomagających bezpieczeństwo – systemy PA i CCTV zostały zainstalowany dwa lata temu. Nowe ulepszenia będą z nimi współpracowały przy ostrzeganiu kierowców i pomagały służbom szybciej reagować na wszelkie potencjalne zagrożenia za pośrednictwem pokoju kontrolnego, który będzie nadzorował także pobliski most – Tamar Toll Bridge.

Po zakończeniu instalacyjnych prac Highways England planuje przeprowadzić na A38 manewry ratownicze wspólnie ze służbami straży pożarnej i policji.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe