Dachser kształci zawodowców

  • 20.11.2018, 15:51
  • Newseria
Dachser kształci zawodowców Fot. Shutterstock
Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, angażuje się w kształcenie zawodowych kierowców ciężarówek. Firma organizuje kompleksowe szkolenia w ramach dedykowanej spółki Dachser Service und Ausbildungs, która obecnie rozszerza swoją działalność na Austrię.

Wykwalifikowani kierowcy ciężarówek są niezbędni, aby zapewnić ciągłość działania łańcuchów dostaw. Jednak zapotrzebowanie na nich jest bardzo duże – wciąż jest za mało osób do zastąpienia przechodzącego na emeryturę pokolenia. Z tym problemem w branży już od dawna boryka się cała Europa. Aby wpłynąć na poprawę sytuacji, Dachser Service und Ausbildungs współpracuje z podwykonawcami (operator sam nie zatrudnia kierowców) w zakresie szkolenia młodych ludzi na profesjonalnych kierowców ciężarówek. Dachser w ten sposób chce zwrócić uwagę na rolę jakości szkolenia, a także wpłynąć na postrzeganie kariery kierowcy przez społeczeństwo i zwiększyć atrakcyjność tego zawodu dla młodych ludzi.

– Pierwsza grupa kierowców, która ukończyła program szkoleniowy w Niemczech, z powodzeniem podjęła już pracę zawodową. Jestem przekonany, że razem możemy wiele osiągnąć i stać się dobrym przykładem dla nowej generacji kierowców w całej branży – mówi Hendrik Jansen, jeden z dyrektorów zarządzających Dachser Service und Ausbildungs.

Od niedawna Dachser Austria również angażuje się w szkolenie profesjonalnych kierowców ciężarówek. Jak podaje Hendrik Jansen, zarówno władze, jak i Austriacka Federalna Izba Gospodarcza oraz Izba Pracy pozytywnie przyjęły koncepcję firmy. W rezultacie pierwsza tura kursantów rozpoczęła już szkolenie w Austrii, gdzie operator współpracuje z niezależnymi podwykonawcami, a także z producentem ciężarówek MAN w Wiedniu.

***

Dachser – niemieckie przedsiębiorstwo logistyczne z siedzibą w Kempten w Niemczech. Założone zostało w 1930 przez Thomasa Dachsera. Firma wykorzystuje transport lądowy, lotniczy i morski. W dziedzinie logistyki kontraktowej oferuje usługi magazynowania. Zatrudnia ponad 18 tys. pracowników w ponad 300 oddziałach na świecie. Od powstania do chwili obecnej firma pozostaje w rękach rodziny. W roku 2008 otrzymała tytuł „Przedsiębiorstwa Rodzinnego Roku” przyznawaną przez międzynarodową organizację INTES.

W Polsce działa spółka-córka koncernu – Dachser sp. z o.o., która posiada 8 oddziałów oraz biuro zarządu.

Newseria
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe