Trzy historyczne motywy na strojach IBB Polonii Londyn

  • 08.11.2018, 14:20
  • Brexit Standard
Trzy historyczne motywy na strojach IBB Polonii Londyn Fot. sandsphotos.co.uk
W tym sezonie, w ramach kontynuacji rozpoczętej przed laty inicjatywy, IBB Polonia Londyn ponownie zagra z historycznymi motywami na strojach meczowych. W tym roku klub po raz drugi upamiętnia 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 r. Dodatkowo na koszulkach pojawiły się hashtagi #PAF100 i #RAF100, używane z okazji 100-lecia polskiego i brytyjskiego lotnictwa.

„Z radością przyjąłem informację, że klub siatkarski IBB Polonia Londyn zdecydował się na wykorzystanie polskich symboli niepodległościowych w tak istotnym okresie dla naszego kraju, jakim jest 100. rocznica odzyskania niepodległości oraz stulecie Polskich Sił Powietrznych. Cieszy mnie fakt, że zarówno logotyp na stulecie niepodległości, jak i hasztag  #PAF100 powstały z inicjatywy Ambasady RP w Londynie. #PAF100 przypomina o bohaterskiej walce polskich pilotów podczas II wojny światowej i często towarzyszy biało-czerwonej szachownicy lotniczej, która na Wyspach stanowi szczególne nawiązanie do historii polskich pilotów w Bitwie o Anglię. Mam nadzieję, że będziemy mieć coraz więcej podobnych przykładów promocji Polski i polskości w brytyjskiej przestrzeni publicznej." – powiedział Ambasador RP w Londynie, Arkady Rzegocki.

Oprócz elementu historycznego, na koszulkach IBB Polonii Londyn pojawią się logotypy parterów klubu, w tym marki KEEZA, która od obecnego sezonu jest partnerem technicznym.

„W firmie TOMADEX, właściciela marki KEEZA, zawsze chętnie wspieramy polskie drużyny. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z tak uznanym klubem na Wyspach, jakim jest IBB Polonia Londyn. Długa i bogata w sukcesy historia klubu oraz promocja Polski także nie są bez znaczenia, dlatego też bardzo cieszymy się ze współpracy. KEEZA wspiera najlepszych, a do takich bez wątpienia należy drużyna IBB Polonia Londyn. To zaszczyt, że w strojach marki KEEZA, w których występują m.in. drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, swoje mecze także będą rozgrywać zawodnicy IBB Polonii Londyn." – skomentował Tomasz Szulc, właściciel firmy TOMADEX.

Zawodnicy stołecznej drużyny mieli już okazję zaprezentować nowe stroje podczas występów ligowych na angielskich parkietach. Dla klubu dużym wyróżnieniem jest możliwość przedstawiania przeszłości dwóch, tak ważnych z perspektywy drużyny, państw. Ambitni gracze, przede wszystkim z Polski i Wielkiej Brytanii, zakładając koszulki okazują szacunek i hołd przodkom.
 
IBB Polonia jest wielokrotnym Mistrzem i zdobywcą siatkarskiego Pucharu Anglii. W poprzednich sezonach drużyna rozgrywała też mecze na arenie międzynarodowej. Wzięła udział w rozgrywkach CEV Challenge Cup oraz o Puchar NEVZA.

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym przypadającym na 11 listopada. W 1795 r. po trzecim rozbiorze, Polska zniknęła z mapy świata i przez 123 lata (aż do 1918 r.) znajdowała się pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. W 1914 r. rozpoczęła się I Wojna Światowa, a jej przebieg i rezultat (upadek wszystkich zaborców) pobudził polską tożsamość narodową i doprowadził w 1918 r. do odbudowy kraju i powstania II Rzeczypospolitej. W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tomadex S.C. od 14 lat jest wiodącym producentem akcesoriów kibicowskich w Unii Europejskiej. Współpracuje z największymi klubami i związkami sportowymi. Sztandarowe produkty od Tomadex S.C dotarły już do największych klubów na świecie, a także do licencjonowanych podmiotów uprawnionych do dystrybucji pamiątek Europa League oraz Champions League. Od kilku lat jest właścicielem oraz producentem marki odzieży sportowej KEEZA, która w ostatnim czasie podbija rodzimy rynek sportowy.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe