Skrzyżowanie jak lotnisko

  • 17.10.2018, 03:16 (aktualizacja 17.10.2018, 03:23)
  • Brexit Standard
Skrzyżowanie jak lotnisko Fot. Highways England
Inteligentne światła drogowe, które pomagają kierowcom pozostać na prawym pasie, zostały zamontowane w Wielkiej Brytanii po raz pierwszy na dużym skrzyżowaniu autostrad.

W sumie zainstalowano 175 lamp drogowych LED, podobnych do tych, jakie lokuje się na pasie startowym lotniska. A wszystko po to, aby bardziej odznaczyć pasy na jednym z najbardziej ruchliwych węzłów autostradowych w Anglii, używanych codziennie przez ponad 90 tys. pojazdów.

Innowacyjne słupki są widoczne w odległości do 900 metrów – znacznie przewyższają tradycyjne odblaskowe elementy odblaskowe. Pomagają zatrzymać kierowców na jednym pasie – tych którzy z różnych powodów dryfują pomiędzy różnymi pasami.

Inteligentne światła zostały wprowadzone w ramach projektu o wartości 3 milionów funtów, aby poprawić podróże i bezpieczeństwo na wyspie Switch w Merseyside, gdzie łączą się M57, M58 i trzy drogi A.

Instalacja na Switch powstała w ramach szerokiego projektu budowlanego, którego celem jest poprawa przepływu ruchu na wyspie oraz zwiększenie bezpieczeństwa.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe