Inauguracja sezonu zakończona zwycięstwem IBB Polonii Londyn

  • 10.10.2018, 13:00 (aktualizacja 10.10.2018, 13:04)
  • Brexit Standard
Inauguracja sezonu zakończona zwycięstwem IBB Polonii Londyn
W sobotę, 6 października klub ze stolicy Wysp Brytyjskich rozgrywkami o puchar kraju rozpoczął sezon 2018/19. Nowy szkoleniowiec ze swoją ekipą pewnie pokonał drużynę ULU London i z wynikiem 0-3 (9:25;13:25;20:25) zameldował się w kolejnej rundzie Pucharu Anglii. Przygotowania do sezonu oraz pierwszy występ na brytyjskich parkietach ocenił trener IBB Poloni Londyn - Simon Luftus.

Jak wyglądały przygotowania do rozpoczętego w sobotę sezonu?
Przedsezonowe treningi raczej możemy zaliczyć do udanych. Zawodnicy starali się i ciągle starają zrozumieć moje pomysły i filozofię grania oraz stosować się do nich. Budowa drużyny zajmuje trochę czasu, ale siatkarze zdają się podążać za moją koncepcją. Dlatego jestem zadowolony z przebiegu tego okresu. Jedynie mogliśmy rozegrać więcej sparingów.

Drużyna w okresie przygotowawczym rozegrała towarzyskie spotkania w Belgii. Jak IBB Polonia prezentowała się na tle rywali?
Belgijska i holenderska liga są na naprawdę wysokim poziomie. Nasz wyjazd na te towarzyskie spotkania był perfekcyjną okazją do pokazania drużynie, jakie wymagania należy spełnić, aby grać świetną siatkówkę. Na tle przeciwników wypadliśmy całkiem nieźle, jednak każdy miał świadomość, że przed nami jeszcze długa droga, aby móc wygrać z drużynami na takim poziomie sportowym.

W sobotę zainaugurowaliście sezon. Pierwszy mecz przyniósł pierwsze wysokie zwycięstwo – oznacza to, że klub jest już w pełni przygotowany do rozgrywek?
Racja, to była wysoka wygrana. Dorze weszliśmy w spotkanie, ale nasza intensywność gry spadła po pierwszym secie, a wprowadzane zmiany nie pomagały utrzymać przyjętego pierwotnie rytmu. Myślę jednak, że sobotni występ nie odzwierciedla dokładnie poziomu z jakim przyjdzie zmierzyć się nam na ligowych parkietach. Zapowiada się wymagający sezon, gdyż format ligi od tego sezonu zmienił się i każda strata meczu może wiele kosztować. Na treningach musimy pracować, aby z każdym kolejnym spotkaniem wypadać lepiej. Dlatego przez najbliższe dwa tygodnie skupimy się, aby przed meczem z Richmond Dockland poprawić błędy, które wystąpiły w sobotę.

Które elementy gry wpłynęły ostatnio na taki wynik?
Nasza gra jest ciągle w budowie, ale cieszę się, że ogólne elementy, które ćwiczyliśmy podczas treningów dało się z powodzeniem wprowadzić w życie podczas ostatniego spotkania i one zaprocentowały na boisku.

Po zwycięskim meczu pucharowym i awansie do kolejnej rundy dało się usłyszeć opinie, że drużyna zdeklasowała rywala. Czy ten pierwszy fenomenalny wynik pozwala z optymizmem rozpocząć sezon i pewnie kroczyć po zdobycie mistrzostwa i pucharu?
To zdecydowanie za wcześnie, aby wyciągać takie wnioski. Myślę, że w tym roku w lidze występuje kilka dobrych drużyn, tj. Essex, Malory czy Sheffield, które mają świetnych zawodników. Musimy skupiać się na swojej pracy i starać się każdego dnia być coraz lepsi, aby rywalizować z innymi na najwyższym możliwym poziomie.

W nadchodzącym czasie klub ze stolicy Anglii skupi się na treningach i przygotowaniach do spotkań ligowych. Kolejny mecz londyńczycy rozegrają 20 października. Na wyjeździe podejmą drużynę Richmond Dockland. Natomiast pierwsze spotkanie we własnej hali drużyna ze stolicy rozegra 27 października o godzinie 16.00. Więcej informacji i bilety dostępne są na stronie: https://ibb-polonia-london-sheffield-hallam-tickets.eventbrite.co.uk. Do rozgrywek o Puchar Anglii stołeczny klub powróci 10 listopada. W domowej hali podopieczni Simona Luftusa zmierzą się z zawodnikami ONYX. Szczegółowe informacje pojawią się niebawem na stronie i w mediach społecznościowych klubu.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe