Severn Crossing za darmo już przed świętami

  • 05.10.2018, 15:44 (aktualizacja 17.12.2018, 14:57)
  • Brexit Standard
Severn Crossing za darmo już przed świętami
Opłaty za przejazdy przez Severn Crossing zostaną zniesione w poniedziałek 17 grudnia.

Dzięki zniesieniu opłat osoby podróżujące pomiędzy Południową Walią a południowo-zachodnią Anglią zaoszczędzą na podróżach sporo. Wpłynie to także pozytywnie na rozwój walijskiej gospodarki, bowiem skorzystają na tym okoliczne firmy.

Każdego roku z przeprawy Severn Crossing korzysta około 25 milionów kierowców, ponieważ jest to najwygodniejsza i najszybsza droga z Anglii do Walii. Ci, którzy jeżdżą tędy codziennie, zaoszczędzą co najmniej 1,4 tys. funtów rocznie. Zyskają także firmy transportowe, bowiem opłata za przejazd ciężarówką lub autobusem kosztuje tutaj aż ponad 16 funtów. Cała gospodarka południowej Walii ma zaś zarobić na zniesieniu opłat 100 milionów funtów rocznie.

Opłata za przejazd przez Severn została wprowadzona od czasu otwarcia pierwszego mostu w 1966 roku. Wówczas wynosiła ona dwa szylingi i sześć pensów – dzisiejszą równowartość 12,5 pensa. W 1992 r. firma Severn Crossings otrzymała prawo do pobierania opłat przez kolejne 25 lat w ramach umowy dotyczącej budowy drugiego mostu. Teraz obie przeprawy powrócą do własności publicznej i będą obsługiwane przez Highways England.

Jeden z mostów Severn Crossing – Second Severn Crossing – zmienił niedawno nazwę na Most Księcia Walii.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe