Dwa mosty w jeden weekend

  • 18.09.2018, 14:14 (aktualizacja 20.11.2018, 14:35)
  • Brexit Standard
Dwa mosty w jeden weekend Fot. Highways England Przyczółki dla dwóch nowych mostów znajdują się na południe od istniejącego mostu, a dalej po prawej stronie drogi, pokłady mostowe są w budowie.
Dwa mosty ważące po 1000 ton każdy pojawiły się na drodze A14 w ciągu zaledwie jednego weekendu. Podczas ich instalacji ruch pojazdów pojazdów wstrzymano jedynie na nieco ponad dwa dni.

Jak zbudować dwa tysiąctonowe mosty na bardzo ruchliwej drodze, jednocześnie utrzymując ją otwartą prawie przez cały czas? To proste: budujemy je na poboczu, a potem jedynie obracamy o 45 stopni, tak by zawisły w poprzek niej.

Tak właśnie postąpił zespół budowniczych, rozbudowujących drogę A14 z Cambridge do Huntingdon. Najpierw zbudował cztery przyczółki, stanowiące podpory dla nowych mostów. Potem ustawiono dwa 44-metrowe pomosty z boku jezdni, by następnie je podnieść, przekołować na specjalnej platformie i oprzeć na przyczółkach.

Wcześniej zespół opracował specjalne video, symulujące nietypowe wykonanie tej konstrukcji.

Nowe mosty powstały w ramach głównego planu ulepszeń komunikacyjnych o wartości 1,5 miliarda funtów w Bar Hill i zostały zainstalowane w weekend 15-16 września. Ulepszyły one połączenie A14 w Bar Hill z przyszłą lokalną drogą dojazdową między Cambridge i Huntingdon, a także istniejącą lokalną drogą między Bar Hill i Longstanton (B1050).

Aby bezpiecznie przeprowadzić prace ustawiania mostów ruch, na A14 został zamknięty, ale jedynie między godz. 21 w piątek 14 września, a godz. 6 rano w poniedziałek 17 września.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe