Będziemy mogli zostać w UK po Brexicie!

  • 21.08.2018, 12:43 (aktualizacja 24.12.2018 16:01)
  • Brexit Standard
Będziemy mogli zostać w UK po Brexicie! Fot. Shutterstock
Imigranci z Unii Europejskiej będą mieli prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii po Brexicie, nawet w przypadku braku stosownych porozumień.

Rząd brytyjski przygotowuje się do wydania w czwartek 80 notatek technicznych, szczegółowo opisujących, co się wydarzy w przypadku braku porozumień z Unią Europejska po Brexicie. Do dokumentów tych dotarł dziennik „The Independent”. Zdaniem gazety według rządowych planów imigranci z UE mieszkający na Wyspach automatycznie otrzymają prawo do pozostania w kraju po Brexicie.

Downing Street odmówił komentarza w tej sprawie. Gazeta twierdzi jednak, że ministrowie planują „wznieść się na moralne wyżyny” i zamierzają przyznać 3,8 milionom obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii prawo do pozostania.

Główną przyczyną rządowych planów są obawy o potencjalne niedobory siły roboczej w kluczowych sektorach brytyjskiej gospodarki, gdyby imigranci z UE masowo opuścili Wyspy.

Z kolei według „Daily Telegraph” kwestia obywateli UE zostanie poruszona w jednej z not i ma potwierdzić, że obywatele UE w Wielkiej Brytanii będą mogli nadal korzystać z NHS i systemu świadczeń socjalnych, niezależnie od tego, czy obywatele brytyjscy w UE zachowają podobne prawa.

Brexit Standard
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe