Świnie na wolności w piątek 13-go

  • 10.08.2018, 16:18 (aktualizacja 18.09.2018, 16:05)
  • Brexit Standard
Świnie na wolności w piątek 13-go Fot. Highways England
Nietypowe zgłoszenie o błąkających się na autostradzie świniach otrzymali oficerowie drogowi. Nie takie jednak świnie groźne, na jakie się zapowiadały.

W piątek 13 lipca do Cambridgeshire Police zadzwonił kierowca z nietypowym zgłoszeniem. Według niego po autostradzie A1(M) pomiędzy Huntingdon i Peterborough poruszało się około 20 niezidentyfikowanych świń. Funkcjonariusze drogowi, którzy przybyli na miejsce doznali niemałego szoku. Ich oczom rzeczywiście ukazał się chlewik, tyle że nieco inny, niż opisywany przez kierowcę.

Funkcjonariusze Graeme Laws i Ian White na początku nie znaleźli jednak żadnego śladu po świniach na skrzyżowaniu 15, do którego zostali wezwani. Dopiero przeszukując kolejną krzyżówkę na południe odkryli, że zgłoszone zabłąkane świnie w rzeczywistości są gromadą zabawkowych krówek, które zostały porwane przez wiatr.

Highways England są przeszkoleni do błyskawicznego usuwaniu wszelkich problemów, które pojawiają się na autostradach, w tym usuwaniu z nich błąkających się tam zwierząt. Na szczęście pluszowe przytulanki były znacznie łatwiejsze do usunięcia, niż prawdziwe świnie, które spodziewali się tam znaleźć.

– Szukaliśmy tych świnek. Myśleliśmy, że chodzi o żywe zwierzęta i że mogą one spowodować poważne zakłócenia na autostradzie, więc naprawdę zdziwiliśmy się, gdy okazały się one pluszowymi krówkami – opowiada Ian White.

Wiatr rzucał tymi zabawkami po całej drodze, więc przejeżdżający kierowcy myśleli, że są to prawdziwe zwierzęta wędrujące po autostradzie. Było ich bardzo dużo, a gdy je wyłapywaliśmy, wciąż pojawiały się kolejne. W końcu udało nam się je wszystkie pozabierać z drogi i kierowcy mogli już bez problemu kontynuować swoje podróże – dodaje White.

Oficerowie przetransportowali to całe krowie stadko do magazynu w Whittlesford. Teraz szukają ich właścicieli. Jeśli ci się nie znajdą, przytulanki zostaną przekazane jakiejś charytatywnej organizacji pomagającej dzieciom.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe