Odeszli specjaliści ds. Brexitu

  • 09.07.2018, 16:41 (aktualizacja 20.08.2018, 15:17)
  • Brexit Standard
Odeszli specjaliści ds. Brexitu Boris Johnson
Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson podał się do dymisji. Wcześniej ze stanowiska zrezygnował David Davis, minister ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W ciągu kilkunastu godzin ze swoich stanowisk zrezygnowało dwóch kluczowych ministrów, którzy wyprowadzali Wielką Brytanię z UE.

Obaj byli częścią eurosceptycznego skrzydła partii konserwatywnej i wyrażali niezadowolenie z przedstawionej w piątek przez premier May strategii zakładającej ścisłe związki postbrexitowej Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Zarówno Davis jak i Johnson byli kluczowymi postaciami w negocjacjach dotyczących opuszczenia UE oraz zwolennikami znaczącego ograniczenia relacji Wysp ze Wspólnotą. Przeciwstawiali się także wersji tzw. miękkiego Brexitu.

Z kolej Johnson jeszcze przed brexitowym referendum był jedną z czołowych postaci, wzywających do głosowania za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

„Politycy przychodzą i odchodzą, ale problemy, które stworzyli zwykłym ludziom pozostają. Żałuję tylko, że wraz z Davisem i Johnsonem nie odeszła idea Brexitu. Ale... kto wie?” – skomentował na Twitterze decyzję obu brytyjskich polityków Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe