Rozpoczęły się konsultacje w sprawie Operation Stack

  • 12.06.2018, 13:10 (aktualizacja 03.12.2018, 14:50)
  • Brexit Standard
Rozpoczęły się konsultacje w sprawie Operation Stack Fot. Shutterstock Operation Stack na autostradzie M20 w 2015 r.
Ludzie mieszkający, pracujący i podróżujący po hrabstwie Kent są zapraszani do przedstawienia swoich poglądów i pomysłów związanych z Operation Stack. Społeczne konsultacje w tej sprawie rozpoczęły się 11 czerwca.

Konsultacje mają rzucić nowe spojrzenie na to, jak można lepiej zarządzać ruchem w przypadku zakłóceń problemów z transportem na Kanale La Manche.

Highways England zachęca do kontaktu i zgłaszania wszelkich uwag i pomysłów odnośnie rozwiązania problemu przymusowego parkowania ciężarówek na autostradzie w Kent.

Operation Stack to procedura używana przez policję w hrabstwie Kent, polegająca na zmuszaniu do parkowania ciężarówek na autostradzie M20, podczas problemów z transportem na Kanale La Manche, w porcie Dover lub w tunelu pod kanałem, wywołanych np. złą pogodą, pożarem, awarią elektryczną lub wykolejeniem w tunelu. Ciężarówki wówczas są rozstawiane wzdłuż autostrady, aby odciążyć port i tunel, które obsługują 90 proc. ruchu towarowego między Wielką Brytanią a Europą kontynentalną.

Oficjalnie jest tylko 550 miejsc parkingowych dla samochodów ciężarowych w Kent, więc jeśli transport przez kanał zostaje ograniczony, przeciążenia w ruchu szybko rozprzestrzeniają się w całym hrabstwie.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe