Autostrada to nie miejsce na piknik!

  • 11.06.2018, 16:21 (aktualizacja 03.12.2018, 14:50)
  • Brexit Standard
Autostrada to nie miejsce na piknik! Fot. Shutterstock Selfie na środku autostrady? Zdecydowanie nie jest to najlepszy pomysł!
Chyba każdy rodzic korzystający z autostrady to przeżył – dzieci rozrabiające w aucie. Nie można jednak karać ich tak, jak to zrobili pewni rodzice, posyłając swoje pociechy „do kąta” na poboczu autostrady.

O tym szokującym zdarzeniu na autostradzie M4 w pobliżu Bristolu poinformowała Highways England, publikując listę wymówek i usprawiedliwień, jakie usłyszeli funkcjonariusze policji od kierowców zatrzymujących się wbrew przepisom na autostradzie. Wśród tych najbardziej „wyrafinowanych użytkowników pasa awaryjnego” była rodzina gotująca sobie na nim posiłek, a także pasażer taksówki, który wyszedł na drogę, żeby się załatwić.

Posłałem dziecko „do kąta” – Funkcjonariusz na rutynowym patrolu trafił na dziecko chodzące obok pojazdu wzdłuż autostrady M4 w pobliżu Bristolu. Pasażerowie samochodu postanowili ukarać dziecko i dać mu czas, żeby „przemyślało swoje złe zachowanie”.

Ładny dzień na spacer – funkcjonariusze drogowi natrafili na porzucony samochód ciężarowy na otwartym pasie ruchu na autostradzie M1 w pobliżu stacji serwisowej w Northampton. Kierowca wrócił 15 min później. Jak się dowiedzieli, kierowca wolał iść pieszo na stację, niż podjechać na znajdujący się przy niej parking dla ciężarówek.

Byłem głodny – Funkcjonariusze z Dartford natknęli się na rodzinę gotującą sobie posiłek na pasie awaryjnym. Jej członkowie tłumaczyli się, że po prostu byli głodni.

Wystawna kolacja – Ekipa, która zatrzymała się, aby sprawdzić samochód zaparkowany na poboczu autostrady M6 bez świateł awaryjnych, znalazła w nim pasażerkę, która jadła nadziewaną babeczkę. Dwie mile wcześniej przejechała obok stacji serwisowej Stafford.

Niebezpieczny nocleg – Funkcjonariusze drogówki znaleźli kierowcę ciężarówki smaczne śpiącego na obrzeżu autostrady M60. Jego pojazd blokował drogę dojazdową w pobliżu Cheadle.

Zgubiłam się – Funkcjonariusze udzielili pomocy kobiecie na poboczu autostrady M1 w pobliżu Mansfield. Zatrzymała się ona, aby poszukać wskazówek jak dojechać do krematorium i dzwoniła do męża, aby spytać od drogę.

Nagła awaria GPS – Patrol drogowy natknął się na zaparkowany pojazd bez świateł awaryjnych w trakcie mgły na autostradzie M1 pomiędzy Chesterfield i Mansfield. Kierowca zdążył wejść z powrotem po nasypie do samochodu, w którym było jeszcze trzech pasażerów, zanim podszedł do nich funkcjonariusz. Mężczyzna tłumaczył się, że zatrzymał się w zatoczce bezpieczeństwa, kiedy stracił sygnał nawigacji w swoim telefonie.

Zew natury – Taksówka, która sprawiała wrażenie zepsutej na pasie autostrady M25, w rzeczywistości zatrzymała się, aby pasażer mógł się załatwić na drodze wyjazdowej z autostrady prowadzącej do Staines-upon-Thames.

Przerwa na nocnik – Funkcjonariusze spotkali rodzinę, która zatrzymała się na pasie awaryjnym autostrady M6 pomiędzy Oddendale i Penrith, żeby ich dziecko mogło się załatwić.

SMS, który nie może poczekać – Patrol drogowy zatrzymał się przy pojeździe zaparkowanym na poboczu autostrady M56 w pobliżu stacji serwisowej Chester. Kierowca czekał na SMSa, na którego chciał od razu odpowiedzieć.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe