Utrzymać Kent w ciągłym ruchu

  • 01.06.2018, 14:02 (aktualizacja 12.06.2018, 13:28)
  • Brexit Standard
Utrzymać Kent w ciągłym ruchu Fot. Shutterstock Autostrada M20
Są już nowe plany udrożniania ruchu na drogach hrabstwa Kent na wypadek zakłóceń na Kanale La Manche lub w Eurotunelu.

O planach poinformował sekretarz ds. dróg i lokalnego transportu Jesse Norman. Mają one być wprowadzane w ramach Operation Stack, procedury używanej przez policję w hrabstwie Kent, polegającej na zmuszaniu do parkowania ciężarówek na autostradzie M20, podczas problemów z transportem na Kanale La Manche, w porcie Dover lub w Eurotunelu, wywołanych np. złą pogodą, pożarem, awarią elektryczną lub wykolejeniem w tunelu. Ciężarówki wówczas są rozstawiane wzdłuż autostrady, aby odciążyć port i tunel, które obsługują 90 proc. ruchu towarowego między Wielką Brytanią a Europą kontynentalną.

Według nowych planów ruch pomiędzy skrzyżowaniami 8 i 9 na M20 nie będzie wstrzymywany. Oznacza to, że kierowcy będą mieli ciągły dostęp do tych skrzyżowań i nie będą zmuszani do przemieszczania się na lokalne drogi.

Będzie to możliwe dzięki zbudowaniu tzw. kontrapasa – specjalnie wydzielonego pasa, przeznaczonego dla ruchu określonej kategorii pojazdów, jadących w kierunku przeciwnym do obowiązującego pozostałe pojazdy. Ma być on oddany do użytku w 2019 r. Jeśli będą występować jakieś utrudnienia w ruchu, ciężarówki będą ustawiać się właśnie na nim.

Ministerstwo Transportu planuje także usprawnić parkowanie ciężarówek na jedną noc, aby mniej pojazdów zmuszonych było parkować na lokalnych drogach lub w zatoczkach.

Highways England wkrótce rozpocznie także prace nad ulepszeniem północno-zachodniego ramienia M20, co ma dodatkowo udrożnić tę autostradę.

Ponadto prywatni deweloperzy planują dodatkowy tysiąc miejsc parkingowych dla ciężarówek w innych regionach kraju, co przyniesie korzyści dla dróg całej Wielkiej Brytanii, a szczególnie tych na południowym wschodzie.

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe