Wicemistrzostwo Anglii dla IBB Polonii Londyn

  • 09.05.2018, 13:06 (aktualizacja 09.05.2018, 13:09)
  • Brexit Standard
Wicemistrzostwo Anglii dla IBB Polonii Londyn Fot. sandsphotos.co.uk
W miniony weekend, 05-06 maja 2018 odbyło się zakończenie sezonu siatkarskiej ligi angielskiej – Super 8. W Narodowym Centrum Siatkówki w Kettering zostały rozegrane finałowe spotkania o tytuł Mistrza. W dwumeczu siatkarze IBB Polonii Londyn musieli uznać wyższość Team Northumbria. W sobotę spotkanie zakończyło się zwycięstwem ekipy z północy 3:1 (22:25; 25:23; 25:22; 25:20), a w niedzielę 3:0 (25:17: 25:18; 25:12). Zawodnicy z Newcastle, po pełnych emocji spotkaniach, sięgnęli po złote medale, a podopieczni Piotra Grabana z lekkim niedosytem, ale i uśmiechem na twarzach założyli na szyje srebrne krążki. Siatkarskie wydarzenia na szczycie zostały docenione przez medialnego giganta – BBC Sport, który na swojej stronie internetowej transmitował na żywo mecze rozgrywane w Kettering.

IBB Polonia Londyn przez ostatnie dwa sezony była niepokonana i zdążyła przyzwyczaić siebie i kibiców do złota. Ambicja i chęć pokonania dwukrotnego mistrza spowodowały, że Team Northumbria, w której składzie występuje wielu młodych Anglików, postawiła bardzo wysoko poprzeczkę we wszystkich elementach gry. W sobotnim spotkaniu kibice mogli obejrzeć zaciętą walkę obu zespołów, w niedzielę ekipy także dały z siebie wszystko, jednak zawodnikom Piotra Grabana nie udało się zatrzymać przeciwnika.

– Oczywiście po weekendowych meczach jest niedosyt, bo przez dwa ostatnie lata to my wracaliśmy do domu ze złotem. Szkoda początku sobotniego spotkania, bo mogliśmy przechylić je na naszą korzyść. Mieliśmy swoje szanse, po prostu ich nie wykorzystaliśmy. Jako zawodnicy daliśmy z siebie wszystko. Te finały są dla nas dobrą lekcją i motywacją, by odzyskać złoto w następnym roku. – skomentował Bartosz Kisielewicz, kapitan IBB Polonii Londyn.

– Bardzo chcieliśmy wygrać ostatnie mecze, może nawet za bardzo. W sobotę mieliśmy swoje szanse, ale zamieszanie z wynikiem i sędziami wyprowadziło nas z równowagi i nie potrafiliśmy wrócić do swojego poziomu gry. W niedzielę Northumbria przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana, pokazała poziom, którego nie potrafiliśmy osiągnąć w tym sezonie i zasłużyła na zwycięstwo – wielkie gratulacje dla nich. Mojej drużynie, zawodnikom sztabowi i oczywiście kibicom, też należą się wielkie gratulacje i podziękowania. Dla mnie osobiście, to co wspólnie z zawodnikami, udało się osiągnąć przez cały sezon jest jak zdobycie Mistrzostwa Świata i uznaję to za sukces. Jestem z nich dumny, bo każdy wykonał ogrom pracy. Wszyscy zostawialiśmy swoje serca na parkiecie. – skomentował trener IBB Polonii Londyn, Piotr Graban.

– Jestem dumny i cieszę się ze zdobytego medalu. Wierzę, że w następnym roku poprawimy ten rezultat. Gratuluję też naszym przeciwnikom Mistrzostwa Anglii. – dodał Prezes IBB Polonii Londyn, Bartek Łuszcz.

Jak zawsze fani IBB Polonii byli najgłośniejszą grupa w hali i z całych sił dopingowali swoich zawodników w tych ostatnich zmaganiach. Odbywające się w weekend finały Mistrzostw Anglii były ostatnimi sportowymi zmaganiami klubu w tym sezonie. Na kompleksowe podsumowania tego okresu jeszcze będzie czas, jednak już teraz widać, jak wiele wydarzyło się w londyńskiej drużynie i całej angielskiej siatkówce:

– Właśnie zakończyliśmy kolejny sezon i z całą pewnością możemy uznać go za udany. Jesteśmy w ścisłej czołówce najlepszych drużyn w kraju – w weekend zdobyliśmy wicemistrzostwo. W obecnym roku stawialiśmy głównie na aspekty biznesowe i w tym zakresie osiągnęliśmy ogromny sukces. Jako pionierzy marketingu sportowego w angielskiej siatkówce, staramy się popularyzować tę dyscyplinę. Nasze mecze były transmitowane przez topową sportową telewizję, wyemitowaliśmy udziały klubu, pozyskaliśmy sponsorów jednostkowych meczów, a to potwierdza, że z dnia na dzień przybliżamy się do realizacji założonych na początku sezonu celów. – zakończył Łuszcz.

IBB Polonia Londyn jest 5-krotnym zdobywcą tytułu Mistrza Anglii (w sezonach 1985-86, 2010-11, 2012-13, 2015-16, 2016-17).

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe