Poznaj działanie inteligentnych autostrad

  • 11.05.2018, 14:20 (aktualizacja 03.12.2018, 14:55)
  • Brexit Standard
Poznaj działanie inteligentnych autostrad Fot. Shutterstock
Inteligentne autostrady ułatwiają dotarcie do celu i skracają podróż. Highways England zaprasza kierowców na kursy korzystania z tych futurystycznych dróg, których elementy już dziś towarzyszą nam na co dzień w sieci drogowej Wielkiej Brytanii.

Highways England to firma rządowa odpowiedzialna za krajowe autostrady i główne drogi. Połączyła ona siły ze Stowarzyszeniem Transportu Towarowego (FTA), aby zaoferować indywidualne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa dla kierowców podróżujących po inteligentnych autostradach.

Przeznaczony dla kierowców zawodowych i przewoźników kurs został zaprojektowany przede wszystkim z naciskiem na praktyczne porady dla kierowców. Ośmiogodzinne jednodniowe szkolenie obejmuje korzystanie z przeróżnych sygnałów, jakie codziennie przesyła kierowcom sieć inteligentnych brytyjskich autostrad.

Kluczowym aspektem kursu jest zintegrowanie go Driver Certificate of Professional Competence (Driver CPC), standardowym 35-godzinnym kursem, który wszyscy zawodowi kierowcy autobusów, autokarów i ciężarówek muszą ukończyć co pięć lat.

– Przewoźnicy są jednym z najczęstszych użytkowników inteligentnych autostrad, dlatego chcemy zapewnić nam jak najwięcej wsparcia, aby zapewnić, że te podróże będą tak bezpieczne, jak to tylko możliwe – mówi Wayne Carey, menadżer Highways England – Inteligentne autostrady zmniejszają korki, skracają czas podróży i odciążają najbardziej zatłoczone odcinki autostrad. Zachęcamy więc każdego przewoźnika do udziału w nich – dodaje Carey.

– Inteligentne autostrady są przyszłością Wielkiej Brytanii, a ich wykorzystanie niewątpliwie zmniejsza zatory i poprawia bezpieczeństwo na najbardziej ruchliwych drogach – mówi z kolei Andy Smart, krajowy trener w Pertemps Driver Training, prowadzącej szkolenie.

– Jako pracodawca ponad 7 tys. kierowców w całym kraju aktywnie współpracujemy i wspieramy Highways England, aby promować zalety inteligentnych autostrad w branży transportowej – dodaje Smart.

Każda firma, która chce zapisać swoich kierowców na szkolenie, powinna wysłać e-mail na adres: [email protected].

Brexit Standard

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe