Hyde Park na zielonej trawce

  • 20.04.2018, 14:29 (aktualizacja 24.04.2018, 13:51)
  • Brexit Standard
loadingŁaduję odtwarzacz...
Tysiące osób przybyło w piątek 20 kwietnia do Hyde Parku, by wspólnie zapalić symbolicznego skręta z marihuany. Impreza odbywała się w ramach ogólnoświatowej akcji „420 Day”.

Londyński Hyde Park słynie z bogatej i różnorodnej flory. Od kilku lat 20 kwietnia dominuje tutaj jednak jedna roślina. Cannabis indica, czyli konopie indyjskie, popularnie zwane trawką przynosi tutaj kilka tysięcy osób, by wypalić na miejscu skręconego z niej jointa.

Jak co roku, tak i tym razem apogeum tego święta wielbicieli zielonego szaleństwa nastąpiło dokładnie o godz. 4.20. Wówczas w jednej chwili skręty zapalili dosłownie wszyscy uczestnicy wydarzenia.

Liczba „420” jest symbolem palaczy marihuany. I właśnie dlatego co roku, 20-go dnia kwietnia (4-go miesiąca roku) sympatycy „zioła” spotykają się w wielu miejscach na całym świecie, aby wspólnie i zarazem demonstracyjnie palić skręty. Akcja stanowi protest przeciwko restrykcyjnemu prawu wobec używania miękkich narkotyków, jakie obowiązuje w większości państw.

Historia „420” sięga lat siedemdziesiątych i nie za bardzo wiadomo, do czego liczba ta się odnosi. Krąży natomiast na ten temat bardzo dużo legend. Jedna z nich mówi, że „420” była specjalnym kodem, używanym kiedyś przez policjantów z Kalifornii, odnoszącym się do przestępstw związanych z narkotykami. Według innej legendy termin „420” został uknuty w 1971 roku przez grupę uczniów z kalifornijskiego San Rafael, którzy spotykali się pod szkołą o 4.20, by wspólnie wyruszać na poszukiwanie rzekomo istniejącego w okolicach tego miasta wielkiego pola marihuany, którego zresztą nigdy nie znaleźli.

Czy któraś z tych legend jest prawdziwa? Tego pewnie się nigdy nie dowiemy. Jedno natomiast jest pewne. Dziś obok hasła „four twenty” z pewnością nie przejdzie obojętnie żaden sympatyk „wesołego ziółka”.

Brexit Standard

Zdjęcia (12)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe